Amerikan Rüyası

Amerika belki de anlata anlata bitiremeyeceğimiz ve “Bazı yerler anlatılmaz, yaşanır” cümlesinin sanki burası için kurulduğu düşündüren bir nokta. Yurtdışı turu hayali olan her birey mutlaka Amerika’yı görmeyi ister.

Sözü fazla uzatmadan tatil için Amerika’ya gideceklere altın nitelikli tavsiyeler verelim.

New York: Ölmeden önce mutlaka görülesi yer. Dünyaca Ünlü Özgünlük anıtı olmak üzere sayılabilecek sayısız mekân çıkabilir. Mesela zamanında eski bir tren garı iken, günümüzdeki güncellemesi sayesinde her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan High Line. Modern Sanatlar müzesi, Central Parkı, Queen’s Gece Pazarı, Tenement Müzesi, Deno’s Wonder Wheel Eğlence Parkı, Governors Adas ve New York Halk Kütüphanesi mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor.

washington

Washington DC: Ülkemiz bazında örneklendirmemiz gerekirse New York’u İstanbul olarak adlandırabilecekken. Washington DC ‘yi de Ankara olarak örneklendirebiliriz. Ülkenin siyasi kalbi burada atıyor. Tabi, siyasetin dışında birçok görülesi nokta mevcut. Siyasi etkisinden anlayacağınız üzere ilk noktanız Beyaz saray olabilir. Amerikan Kongre Binası, National Mall Ve Memorial Park, Ulusal Havacılık Ve Uzay Müzesi, Washington Ulusal Katedrali, Georgetown, Amerikan Ulusal Tarih Müzesi, Smithsonian Enstitüsü, II. Dünya Savaşı Ulusal Anıtı görmeniz gerekn yerlerin başında yer alıyor.

boston

Boston:  Tek meşhur olduğu konu tabi ki ünlü NBI basktbol takımı değil. Tarhinde Amerika’nın ingiliz’lere karşı vermiş olduğu savaşın mirası mevcut. Bunun dışında Özgürlük Yolu, North End ve  Harvard Üniversitesi gittiğinizde görmeniz gereken noktaların başında yer alıyor.

miami

Miami: Uğruna sayısız yurtdışı turları düzenlenen tatil cenneti noktası. Miami deyince şüphesiz akıllara meşhur plajları olsa da kent bundan ibaret değil. Ocean Drive, Little Havana, Lincoln Road, American Airlines Arena, Spanish Monastery ve Perez Art Müzesi mutlaka görmeniz gereken önemli noktalar arasında yer alıyor.

Önerilen İçerik :   ABD'de Evlenme Teklifi Edilebilecek En İyi Yerler
SF bridge
View at the Golden Gate Bridge and downtown San Francisco with clouds and with a boat under the bridge in December

San Francisco: Daha çok tarihi bir şehir. Ülkedeki en önemli müzelerin neredeyse tamamı burada yer alıyor.  Golden Gate Köprüsü, Fisherman’s Wharf, Union Square, Alcatraz Island ve The Palace Of Fine Arts gittiğniizde uğramanız gereken yerlerin başında yer alıyor.

Chicago: Mini New York olarak da adlandırılan bu nokta gün geçtikçe oraya benziyor. Gittiğinizde mutlaka uğrayın, yeni gelişmeye başladığından teknoloji ve yeni dokunuşların kokusunun yayıldığı bir ortam

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir