Çin Rehberi – Çin’de Gezilecek Yerler

Gelecek yıl Çin’de nereye gitmelisiniz? Turunuz için fikir aramanıza ve planlama yapmanıza yardımcı olacak en popüler Çin yerlerini öneriyoruz.

İçerik:

Yunnan

Güneybatı Çin’de bulunan Yunnan, karlı dağlardan tropik yağmur ormanlarına, kanyonlardan yayla göllerine ve antik kentlerden büyüleyici azınlık köylerine kadar uzanan özellikleri ile Çin’in en renkli ve çeşitli bölgesidir. Yunnan’ın çeşitli kültürleri, zengin tarihi, muhteşem manzaraları ve hoş iklimi, onu yıl boyunca iyi bir tatil yeri haline getiriyor.

Guilin

“Doğudan batıya, Guilin en iyisidir.” Guilin’in pastoral manzarası her yıl yakın ve uzak yerlerden milyonlarca turisti kendine çekiyor. Muhteşem kireçtaşı manzarası “dünyanın en güzeli” olarak bilinir. Temiz hava ve kırsal manzara, onu endüstriyel kirlilikten kaçmak için ideal bir yer haline getiriyor. Li Nehri, Guilin’in en önemli noktasıdır ve Longji Teraslı Tarlaları, ilkbahar ve sonbaharda birçok fotoğrafçıyı kendine çeker.

Çin

Chengdu

Dev pandalar çok sevimli ve pek çok gezgin bu sevimli hayvanları görmek, hatta onlara sarılmak istiyor. Çin’in çeşitli yerlerindeki hayvanat bahçelerinde dev pandalar olsa da pandaları görmek ve kucaklamak için en iyi yer Chengdu’dur. Ziyaretçiler ayrıca dev pandalara bakmak için gönüllü programlara katılabilirler.

Tibet

Tibet, Budistler için kutsal bir yer olduğu kadar birçok turist için de rüya gibi bir yer. Zengin Tibet kültürü, karakteristik Tibet mimari yapıları, geniş çayırlar, sığır ve koyun sürüleri, mavi gökyüzü, berrak su ve temiz hava ile dolup taşmaktadır. Yavaşlamak ve etrafınızdaki doğal cazibeyi içinize çekmek için bir yer.

Zhangjiajie

Zhangjiajie, tehlikeli zirveleri, berrak akarsuları, yoğun ormanları, büyük karstik mağaraları ve biyolojik çeşitliliği ile ünlüdür. Çin’de görülmesi gereken doğal alanlardan biridir. Avatar filmi ile yabancı gezginlerin gözüne çarptı. Hallelujah Dağları (kısmen) Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı’ndaki Heavenly Pillar gibi zirvelerden ilham aldı.

Önerilen İçerik :   Singapur Havalimanı'nda Yapılacak En İyi Şeyler

Huangshan

Efsanevi doğal manzara Huangshan’ın en önemli özelliğidir. “Çin’deki en güzel dağlara” sahiptir. Sarı Dağlar, bulut denizleri, garip şekilli kayaları ve çamları ve dağ eteğindeki kaplıcaları ile birçok ziyaretçiyi cezbetmektedir. Büyüleyici dağlarla birlikte, ünlü bahar manzaraları, sonbahar tonları ve antik köyleri ile çevredeki güzel kırsal bölgeyi de görmelisiniz. İlkbaharda kanola çiçekleri bir pastanın üzerine krema olabilir.

Xiamen

“Şehir denizin üzerindedir ve deniz şehrin içindedir” , “Denizdeki Bahçe” olarak bilinen Xiamen’e atıfta bulunan bir deyimdir. Çin’in güneydoğu kıyısında olan Xiamen, muhteşem bir sahil manzarasına ve hoş bir iklimi bulunmaktadır. Güzel manzaranın yanı sıra keşfedilecek Hakka kültürü de var. Disney’in Mulan filminde Mulan’ın evi, Hakka kültürünün temsilcisi olan Fujian Tulou’da geçiyor.

Pekin

Çin’in başkenti Pekin, her yıl Çin’deki en popüler turistik yer. 2022’de Pekin, tek bir destinasyon için Çin kültürü ve tarihinin maksimum deneyimini yaşayabileceğiniz en çok satan olmaya devam etmelidir. Yasak Şehir ve Çin Seddi her yıl milyonlarca ziyaretçi çekiyor.

Xi’an

Yabancı gezginler arasında en popüler Çin destinasyonlarından biri olan Xi’an, özellikle Çin’e ilk seyahatlerinde turistleri kendine çekiyor. Xi’an’daki Terracotta Ordusu, dünyanın en büyük arkeolojik alanlarından biri olarak kabul ediliyor. 6.000’den fazla gerçek boyutlu pişmiş toprak savaşçı ve at, hepsi farklı ifadeler ve pozlarla gün yüzüne çıkarıldı. Birçoğu defnedildi.

Şanghay

Yüksek hızlı trenler, size bazı konforlu, yeni ve kullanışlı Çin turu seçenekleri sunmaktadır. Suzhou ve Hangzhou, şimdi Şanghay’dan hızlı trenle sadece bir saatlik yolculuk mesafesinde! Tren bileti rezervasyonu yapmak için China Train Booking’i indirin. Bir üst geçit şehri olan modern Şanghay’dan antik kültürün, bahçelerin ve su kasabalarının keyfini çıkarın. Geleneksel bahçeler, yoğun şehir hayatından kaçmak için sessiz ve ilham verici yerlerdir.

Önerilen İçerik :   Zanzibar Nerede, Nasıl Gidilir, Gezi Rehberi

YORUMLAR