Brezilya Samba Futbol Plajlar

Yurtdışı Seyahat tatil yerleri arasındaki en ideal seçeneklerden birisi olan Brezilya, dünya turları hayalleri olan kişilerin en uğrak noktalarının başında yer alıyor. Güney Amerika’nın en popüler yerinin detaylandırmasını size özel yapıyoruz.

 

İçerik:

Brezilya Federal Cumhuriyeti, bir tatil cenneti!

brezilya ilkbahar

Tam olarak Brezilya Federal Cumhuriyeti olarak adlandırılsa da halk arasındaki en bilindik ismi Brezilya olarak geçmektedir. Brezilya Güney Amerika’da Amerika Birleşik Devletlerinden sonra en kalabalık ülke konumunda yer alıyor. Ülke yöntemimi isminden de anlaşılacağı üzere Federal bir yapıda yönetilmekte. Resmi dil olarak Portekizce kullanılan ülke de okulların eğitim aşamasın da İspanyol’ca ve İtalyan’ca dersleri de aktarılıyor. Ülkenin %83’lük bir kısmını Hristiyan dinini benimseyen insanlar oluşturmaktadır.

Brezilya denince akla hemen hepimizin Rio karnavalı gelse de ülke genelinde meşhur, gezilesi ve görülesi birçok nokta var.

Rio De Janeiro

brezilyada yasam

Yurtdışı gezileri arasında kendisini oldukça ön plana çıkartıyor. Brezilya denildiği zaman akıllara gelen ilk nokta. Tanrı kent olarak da bilinen bu alan Brezilya’nın en büyük ikinci kenti konumunda yer alıyor. Burayı dünyaca meşhur kılan birçok özellik bulunuyor. Fakat iki tanesi bir başka… Bunlar da Maracana Stadyumu ve Kurtarıcı İsa Heykeli. Ayrıca o bilindik Rio karnavallarına ev sahipliği yapan Kent de burası. Ayrıca Kesme şeker dağı, Copacabana ve Leme Plajıda gezip görülesi yerlerin başında yer alıyor.

 

Sao Poulo

sao paulo3

Kentin ismi mutlaka bir şekilde kulağınıza aşina olmayı başarmıştır. Oldukça ünlü bir futbol takımı da mevcut. Yaklaşık 13 Milyon nüfusuyla Güney Afrika’nın en büyük kenti komunda yer alıyor. Yerleşik bir kahve kültürüyle de bilinen bu şehirde Mercado Municipal bu kültür sayesinde günde 20000 kişiye ev sahipliği yaparak belki de ticari bir rekor kırıyor.  Memorial do Imigrant Müzesi göçmen tarihini arasında bir yolculuk yapmanıza neden olurken, Sao Paulo Sanat Müzesi ‘de tarihi yapısıyla görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Önerilen İçerik :   Brezilya Rehberi - Brezilya Gezilecek Yerler

 

Yukarıda tüm sıraladıklarımız kendisini diğerlerinden biraz daha ön plana çıkartmayı başaran yerler. Bunlar dışında da sayısız alanlar mevcut. Brezilya’ya giderken şunu unutmayın ki mevsimler ülkemizdekinden zıt şekilde ilerliyor. Seyahat planlamanızı yaparken bunu dikkate almayı unutmayın.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir