Brezilya Rehberi – Brezilya Gezilecek Yerler

Dansa, eğlenceye, festivallere ve futbola olan aşkıyla ünlü Brezilya, hayatları boyunca en çok ziyaret etmek istedikleri liste ülkelerinden biridir. İlkleri ve özgünlüğü ile tanınan eşsiz bir ülkedir ve dünyaca ünlü Rio Karnavalı, Samba, Capoeira ve tabii ki Caipirinha’ya ev sahipliği yapmaktadır. Ülke, en ünlüsü Copacabana Plajı olan güzel insanlar ve muhteşem plajlarla doludur. Manzaraların genişliği ve çeşitliliği Brezilya’yı özellikle ilginç bir yer haline getiriyor ve bu olağanüstü ülkede aylarca seyahat ettikten sonra, Brezilya’da ziyaret edilecek en iyi ve en güzel yerler için seçimlerimiz burada.

İçerik:

Brezilya Gezilecek Yerler

Rio de Janeiro

Brezilya’daki güzel yerlerin listesi Rio de Janeiro olmadan tamamlanmış sayılmaz. Ziyaret eden tanıdığım herkes burayı seviyor.

Şehir herkese bir şeyler sunuyor. Uçurtma uçurmak ister misin? Öyleyse yap – Rio’nun kuşbakışı manzarasını yenmek zor! Yürüyüş? Bu da bir olasılık. Dünyanın yedi harikasından birini ziyaret etmek ister misiniz? Devam edin, ancak Kurtarıcı İsa’ya giden yolculuk biraz zaman aldığından birkaç saat ayırın.

Yoğun şehir hayatından sıkıldınız mı? Ardından Copacabana ve Ipanema’nın ünlü plajlarına bir tur atın ve ardından Rio de Janeiro’nun her zevke hitap eden bar ve kulüplere sahip bir semti olan Lapa’da gece hayatının tadını çıkararak günü bitirin.

Porto de Galinhas

Brezilya’da ziyaret edilebilecek bu güzel yer, Brezilya dergisi Voyage & Tourism’in okuyucuları tarafından arka arkaya sekiz kez “En İyi Brezilya Plajı” seçildi. Recife’nin 70 kilometre güneyinde yer alan kasaba, 90’lı yıllara kadar izole bir balıkçı köyüydü ve şimdi dinlenmek ve kasabanın sunduğu muhteşem kumsalların tadını çıkarmak isteyen herkesin erişebileceği bir yer.

Denizde sadece birkaç yüz metre açıkta bir resif bulacağınız ve gelgit azaldığında resifin arkasındaki kumsallarda doğal havuzlar oluşturulduğu için şnorkelle yüzme bir zorunluluktur. Bu doğal akvaryumlarda rengarenk balıklardan oluşan çarpıcı bir seçki bulacaksınız. Diğer aktiviteler arasında su sporları, binicilik, trekking, Capoeira ve çok daha fazlası yer alır.

Önerilen İçerik :   Brezilya Samba Futbol Plajlar

Brezilya

Lençóis Ulusal Parkı

Brezilya’nın kuzeyinde bulunan Lençóis, nefes nefese kalmanızı sağlayacak bir manzara sunuyor. Milli park, diğerlerinden farklı olarak bir “çöl”.

Yağmur, kum tepeleri arasındaki ara sokaklarda toplanır ve bunun sonucunda çöl olabilecek yer, kum tepelerinin göz alabildiğine turkuaz renkli lagünlerle çeşitlendiği bir alandır. Lagünler birçok farklı balık türüne ev sahipliği yapar ve türlerden biri kuru mevsim boyunca kumun nemli bölgelerinde uykuda kalır, ancak lagünler bir kez daha ortaya çıktığında yüzeye çıkar. Beyaz kum tepeleri ve berrak lagünler arasındaki keskin kontrast, Lençóis’i Brezilya’da mutlaka görülmesi gereken bir deneyim haline getiriyor.

Pantanal

Pantanal, Bolivya ve Paraguay’a ait sulak alanların küçük bölümleri dışında, Brezilya eyaleti Mato Grosso do Sul’da yer almaktadır.

Dünyanın en büyük sulak alanı ve vahşi yaşamla ilgileniyorsanız gidilecek yer. Açık bataklıklar, hayvanları tespit etmeyi kolaylaştırır ve Pantanal’ın bozulmamış bölgesi, büyük bir insan nüfusuna sahip değildir, bu da vahşi yaşamın geliştiği anlamına gelir. Sulak alan, güzel manzaraların yanı sıra çok çeşitli kuşları ve diğer hayvanları görme şansı sunar. Jaguarların yanı sıra sürüngenleri de doğal ortamlarında görme şansınız olacak.

Chapada Diamantina

Muhteşem Chapada Diamantina Milli Parkı, adını bölgedeki sarp kayalıklardan ve bir zamanlar burada bulunan elmaslardan alır.

Milli parkı ziyaret ettiğinizde, farklı kayalıklardan manzaraların güzel manzaralarından oluşan bir smorgasbord sağlanacaktır. Kanyonlar, şelaleler, doğal yüzme havuzları, mağaralar ve çok daha fazlasını göreceksiniz. Kesinlikle ayrıldıktan sonra bile sizinle kalacak o güzel yerlerden biri.

YORUMLAR