En Uygun Tatil Şehirleri

St.Emilion

 

Zamana yolculuk yaşayacağınız bu kentte, uygun fiyatla tatil yapmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Fotoğraf makinenizi yanınızdan sakın ayırmayın. Tarihi içinde hissedeceğiniz, efsanevi dar sokakları, dar sokaklara inşa edilmiş kafe ve restoranlarıyla büyüleyici bir yer olan Emilion, turistlerinde Bordeaux’da en çok ziyaret ettiği yerler arasında geliyor. Ve bu şehrin en altı özelliklerinden biriside içinde yer altı kilisesinin olması.

 

Bordeaux

 

Fransa’da tatil denilince akla şarap geliyor, şarap üretiminden dolayı ise üzüm yetiştiriciliği fazla özellikle yerli halkın bulunduğu kasabalara doğru çıktığınız da, şarapların başkentine inmeniz mümkün.

 

Milano

 

Özellikle kış aylarında ucuzlayan avantaj sevenlerin şehri olan Milano, sanat, moda, tarihi sokakları, büyüleyici mekânlarıyla Milano Kalabalık bir nüfusa sahip olan Milano’da, yaklaşık nüfus 1,5 milyon civarındadır. Yazları bunaltıcı sıcakların hâkim sürdüğü bu şehirde kışları bol yağışlı havasıyla da ünlüdür.

 

Napoli

 

İtalya‘nın en büyük üçüncü büyük şehri olma özelliği gösteren Napoli; tarihi, sanata verdiği değer, mimari ve farklı kültürel değerleri neticesinde Avrupa için oldukça önemli bir turizm şehri. Bünyesinde çokça UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer bulan bu kent daracık sokakları ve köklü geçmişiyle turistlerin de oldukça dikkatini çekmektedir.

 

Roma

Italya Roma

3 milyona yakın nüfusuyla. İtalya’nın, Lazio bölgesinin ve aynı zamanda Roma ilinin başkentliğini üstlenmiştir. MÖ 1. yüzyılda Ağustos liderliğinde kurulmuş olan Roma İmparatorluğu, Akdeniz’de uzun bir süre, hüküm sürmüştür ve dünyanın en büyük imparatorlukları arasında yer almıştır. 375 yılında ise yaşadığı kavimler Göçü ile yıkılma sürecine girecektir. 395’te Doğu Roma ve Batı Roma olarak ikiye bölünmüştür Batı Roma, 476’da ki Germen saldırısı sonucu yıkıldı. Sokakların ve İnsanların hoş görüsü ve yakınlığıyla kendine çekiyor.

Önerilen İçerik :   Mutlaka Gidilmesi Gereken Tatil Yerleri

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir