Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur?

Kanada Vatandaşlığı, sahibine ve Kanada’da ikamet eden her vatandaşa haklar veren yasal bir belgedir ve Kanada vatandaşlığına sahip olduğunuzda çeşitli avantajlardan yararlanacak ve tüm haklara sahip olacaksınız. Her koşulda kalıcı olarak ikamet ederek Kanada vatandaşlığı alabilirsiniz. Kanada pasaportu, dünyanın yedinci en güçlü pasaportu olup, Kanada vatandaşlarının 184 destinasyona vizesiz seyahat etmelerine olanak sağlamaktadır ve pasaport sahibi aynı zamanda yaşama, çalışma ve eğitim görme hakkına da sahip olacaktır. Daimi ikamet eden kişi olarak, Kanada vatandaşlarının sahip olduğu kaynakların çoğuna tüm erişime sahip olacaksınız, kamu tarafından finanse edilen okullardan ve sağlık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz gibi, ayrıca Kanada’nın herhangi bir yerinde çalışabilirsiniz.

Kanada’ya göç etmek ve daimi ikametgah elde etmek isteyen kişilerde uyulması gereken ve mevcut olması gereken belirli gereklilikler ve koşullar vardır. Başvuru sahibinin başvuracağı göçmenlik türü ve vize gibi diğer faktörler başvurudan önce farklıdır. Diğer faktörler (yaş, Uyumluluk).

Kanada Vatandasi Olmak

İçerik:

Kişisel ve Sağlık Gereksinimleri

Başvuru sahibi Kanada’ya göç etmeye hak kazanıyorsa, sağlık durumunun iyi olması, iyi bir itibara sahip olması ve sabıka kaydı olmaması, bunu onaylanmış yerlerden gerekli sertifika ve belgeleri ibraz ederek kanıtlaması gerekir.

Dil Yeterliliği

Kanada’ya göçmenlik için başvuran herkes, Testten gerekli notları alarak Kanada’daki resmi dillerden herhangi birinde (Fransızca ve İngilizce) yeterliliğe sahip olmalıdır ve IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi) CB7 gerekli tüm dil bölümlerindedir.

Eğitim

Başvuru sahibi, Kanada dışından alınan onaylı bilimsel sertifikanın bir raporunu sunmalıdır ve onaylı raporları almak için en çok WES Vakfı kullanılır.

Yaş

Kanada göçmenlik başvurusunda bulunanlar, 18 yaşında ve Kanada’ya göçmenlik başvurusunda bulunabilecek yaşta ve üzerinde olmalıdır.

Kanada’ya Göç Etmenin Yolları

İl Aday Programı

Kanada’nın bölgelerinden farklı, bölgeye özgü bir göç programıdır. Her bölgenin kendi politikası ve programı vardır. Bölgesel adaylık programı belli bir kategori içindir ve bu ilçelere özel kriterleri vardır. Her iki çalışma, çalışma için aday gösterilirler; bir şirket aç ya da oku, Aile orada. Her ilin gereksinimlerini ayrı ayrı incelemek önemlidir. Başvuru sahibi aday gösterildikten sonra, Kanada vatandaşlığı ve göçmenlik için ayrı bir başvuru sunmalıdır.

Önerilen İçerik :   Amerika Vergi Beyanı Ne Zaman Yapılır?

Ekspres Giriş Sistemi

Başvuru sahibi bu programa göç etmek isterse, atılacak ilk adım, Kanada’ya hızlı giriş için aday listesine başvurmaktır. Başvuru sahibi kabul edilirse, başka bir nitelikli listeye yerleştirilecek ve bir dosyaya ve burada yer alan bilgilere göre puan verilecektir. Bir dizi kriter ve faktöre dayalı olarak belirli bir rütbe talebi ve başvuru sahibinin mesleğinde ileri seviyelere gelmesi, Kanada’da daimi ikamet için çağrılacak ve tümü program koşulları dahilinde olacaktır.

Quebec Göçmenliği

Quebec Göç Programı, göçmenlik politikaları ve programlarından biridir. Diğer programlardan göç koşullarını, Quebec Eyaleti için bir seçim sertifikasına nasıl başvurulacağını belirler ve adayın kimlik, Müfredat ve kariyer gibi bununla ilgili tüm belgeleri derlemesi ve düzenlemesi gerekir.

Okumak İçin Göçmenlik

Bu program, Kanada’da öğrenci vizesi alarak daimi ikamet veya Kanada vatandaşlığı elde etmek isteyen kişiler içindir ve Kanada’da eğitim süresini geçirebilecek mali kabiliyetin kanıtlanması, Kanada’dan bir tavsiye mektubu dahil olmak üzere belirli koşul ve gereklilikleri gerektirir. Adayın okuduğu üniversite veya kurum, tıbbi muayene, dil yeterliliği ve daha fazlası.

Kanada’ya Göç İçin İşaretleme Sistemi ve Nasıl Hesaplanacağı

Her başvuru sahibine verilen puanlar kişiden kişiye ve her programda belirtilen kriterlere göre değişir, Kanada’ya göçmenlik başvurusu yaparken özlük dosyasında verdiği bilgilere (yaş, eğitim, mesleki deneyim, dil) dayanarak başvuru sahibi, Kanada’ya herhangi bir göçmenlik programına başvurmadan önce puanlarının toplandığını bilir. Her programın iş için yeterlilik göçü, iş adamı göçü, çalışma göçü gibi dalları vardır ve her biri puan almak için farklı kriterlere sahiptir. Vize başvuru programı tarafından sağlanan koşullar ve puanlar. Başvuru sahibi gerekli puanları elde ederse, Kanada’da daimi ikamet için bir ITA daveti almaya hak kazanacaktır.

Önerilen İçerik :   Amerikan Rüyası

Vatandaşlık İçin Yeterlik

Başvuru sahibi Kanada’da yaşamaya hak kazandıktan ve siz daimi ikamet kartınızı aldıktan ve Kanada vatandaşlığı almak istediğinden sonra, Kanada’da dört yıl öncesinden itibaren en az üç yıl yaşayarak bunu yapabilirsiniz. Kanada vatandaşlığı Vatandaşlık almaya hak kazanıp kazanmadığınızı bilmelisiniz. Formunuzu doldurup harçları ödeyip göndererek vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Bundan sonra, başvuru sahibi, bilgi düzeyinizi ve yeterli bilgiyi belirlemek için Kanada Yerleştirme Sınavını (18 ila 54 yaş arası) geçmelidir. Dil yeteneği sırasında İngilizce veya Fransızca olarak belirlenecektir.

YORUMLAR