Litvanya Ulusal Vize Başvuru Formu (Güncel Bilgileri)

Litvanya Ulusal Vize Basvuru Formu Guncel Bilgileri

Litvanya ulusal vize başvuru formu; Litvanya’ya aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim gibi amaçlarla seyahat edecek yabancı ülke vatandaşlarının ilgili Litvanya D tipi vize başvurularında teslim etmesi gereken önemli bir vize evrakıdır.

Başvuru formu eksiksiz doldurulduktan sonra diğer Litvanya vizesi için gerekli evraklarla birlikte başvuru merkezine teslim edilmelidir.

Litvanya ulusal vize başvurularında form doldurma işlemi online olarak https://visa.vrm.lt/epm adresi üzerinden yapılmaktadır. Online form doldurma işlemi tamamlandıktan sonra formun çıktısı alınmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanıp başvuru dosyasına eklenmelidir.

Litvanya ulusal vize başvuru formu doldurma işlemine dair merak edilenleri Türkiye’den yapılan Litvanya vize başvurularında yetkili kurum vizem.net uzmanlarına sorduk.

İçerik:

Hangi Litvanya Vize Türleri İçin D Tipi Başvuru Formu Doldurulur?

Litvanya D tipi başvuru formu doldurulması gereken Litvanya vize türleri aşağıda verilmiştir.

  • Litvanya çalışma vizesi
  • Litvanya öğrenci vizesi
  • Litvanya Erasmus vizesi
  • Litvanya araştırmacı vizesi
  • Litvanya sporcu vizesi
  • Litvanya denizci vizesi
  • Litvanya gazeteci vizesi
  • Litvanya onaylanmış vize
  • Litvanya aile birleşimi vizesi

D Tipi Litvanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

D tipi Litvanya vize başvuru formu; https://visa.vrm.lt/epm adresinden öncelikle D – National seçilerek doldurulmalıdır. Başvuru formu İngilizce ya da Rusça dillerinde doldurulabilmektedir.

Ana sayfadaki menüden “New application” seçeneği seçildikten sonra başvuru formu açılır; form istenilen bilgiler ile doldurulduktan sonra “Save for submission” butonuna tıklanır. Açılan sayfada öncelikle başvuru referans numarası görüntülenir; form doldurma işlemi o an tamamlanmayacak ise ya da her ihtimale karşı forma daha sonra ulaşabilmek için referans numarası not alınmalıdır. Aynı sayfada girilen bilgilerin kontrol edilmesi ve yanlışlık varsa “Edit” seçeneği ile tekrar düzenlenmesi gerekir; formdaki bilgilerin doğru olması halinde ise “Submit” butonunu tıklanarak form doldurma işleminin sonlandırılır.

Önerilen İçerik :   Gündoğdu Mobilya Koltuk Takımı Modelleriyle Modaya Ayak Uydurun!

Litvanya ulusal vize başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Litvanya Ulusal Vize Basvuru Formu Guncel Bilgileri 1
Litvanya Ulusal Vize Basvuru Formu Guncel Bilgileri 2
Litvanya Ulusal Vize Basvuru Formu Guncel Bilgileri 3

Litvanya D Tipi Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Litvanya D tipi vize başvuru formu 9 bölümden oluşmakta olup bunlar; vize başvuru bilgileri, başvuru sahibinin kişisel bilgileri, başvuru sahibinin ikamet adresi ve iletişim bilgileri, başvuru sahibinin meslek ve çalışma durumu bilgileri, başvuru sahibinin pasaport bilgileri, varsa oturma iznine dair bilgiler, seyahat detayları, finansal kaynak bilgileri ve davet söz konusu ise davet eden kişi/kuruluşa dair bilgilerdir.

D tipi Litvanya vizesi başvuru formunun, başvuru bilgileri kısmında başvurulacak vize kategorisinin ve hangi konsolosluğa başvurulacağının bilgisi istenmektedir. Başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin istendiği kısımda kimilk bilgilerinin; adres bilgisinin istendiği kısımda açık adresinin, mail adresinin ve telefon numarasının; meslek ve çalışma durumu bilgileri kısmında ise işverenine veya öğretim kurumuna dair bilgilerin girilmesi gereklidir. Pasaport bilgilerinde başvuru sahibinin güncel pasaport numarası, pasaport türü, pasaportun düzenlenme ve geçerlilik tarihleri ile hangi ülke tarafından düzenlendiği bilgisi istenirken; oturum izni detayları olarak başvuru sahibi vatandaşı olduğu ülke dışında yaşıyor ise o ülke için geçerli oturum izninin bilgisi ve geçerlilik tarihi doldurulmalıdır.

Seyahat detayları kısmında başvuru sahibinin seyahat amacı, ilk giriş yapacağı ülke, planlı ziyaret süresi, talep edilen vize giriş sayısı bilgileri le son 3 yılda herhangi bir vize alıp almadığı bilgileri bulunur. Finansal kaynaklara ilişkin kısımda, başvuru sahibinin seyahat masraflarını kimin karşılayacağı belirtilir ve hangi kaynaklar ile masrafların karşılanacağı açıklanır. Son kısım olan davet edene dair bilgilerde ise, başvuru sahibini bir kişi ya da kurum davet ettiyse bu durum bildirilir ve davet edene ait detaylar doldurulur.

YORUMLAR