Maldivler Balayı Tatili Ne Kadar?

Maldivler, Güney Asya’da Hint Okyanusu’nda, Hindistan’ın güneyinde yer almaktadır ve Sri Lanka’nın 750 kilometre güney batısında yer almaktadır. Başkenti Male’dir.

Maldivler, bin 192 adadan oluşmaktadır. Ancak bu adaların birçoğunda yerleşim bulunmamaktadır. Sadece 281 adada yerleşim bulunmaktadır. 281 adet adadan 81 tanesi otel olarak kullanılmakta, diğer 195 adada yerel halk yaşamaktadır.

Buradan da anlaşılacağı üzere Maldivler ekonomisini turizm üzerine inşa etmiştir.

 

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler’e gitmek için en uygun zaman aralığı nisan ile mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık ve yağışlar tatiliniz için engelleyici olmayacaktır.

 

Maldivler’e Nasıl Gidilir?

Maldivler’e direkt uçuş mevcut değildir. Bu nedenle ulaşım Doha üzerinden ya da Dubai üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde Türkiye’den Maldivler’e ulaşım yaklaşık 15 saat sürmektedir.

 

Maldivler’de Nerede Kalınır?

Maldivler yaklaşık bin 200 adadan oluşmakta olup, küçük bir bölümü yerleşime açıktır. Bu Güney Asya ülkesi, bir doğa harikası olarak kabul edilmektedir. Doğa harikası olan bu adalar bütününün değişen iklim koşulları sonucunda sular altında kalacağı öngörülmektedir.

maldivler7

Bu öngörünün en büyük nedeni bölgede sular altında kalmış eskiden volkanik dağ olduğu düşünülen kalıntıların bulunmasından kaynaklanmaktadır.

81 adet otel ada bulunmaktadır. Bu yerler tatil açısından ve özellikle balayı tatili için tercih edilen yerlerdendir.

Maldivler dendiğinde ilk akla gelen turkuaz rengi deniz, beyaz kumlar, tropikal ağaçlardır. Bu ülkenin en büyük gelir kaynağı şüphesiz turizmdir.

maldivler5

Turizm için tercih edilen yerlerin başında başkent Male gelmektedir. Male, İngilizlerin verdiği bir isimdir. Diğer adı Maldiv’dir.

Rağbet gören diğer bir ada da Hulhumale Adası’dır. Bu ada, Velana Uluslararası Havaalanı’na da yakın olduğundan önemli bir ulaşım yeridir. Bu ada aynı zamanda su sporları ile çok popülerdir.

Önerilen İçerik :   Japonya'da Gezilecek En İyi Yerler

maldivler3

Diğer bir gözde ada Maafushi’dir. 2004 yılında meydana gelen tsunamiden oldukça etkilenen bu ada restore çalışmaları sonrasında yeniden inşa edilmiştir. Bu ada beş yıldızlı otelleri ile meşhurdur. Ayrıca sahil boyunca yerel konuk evleri de bulabileceğiniz bir adadır.

Veligandu Adası daha çok balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir. Banana Reef adası ise dalış sporları ile ilgilenenlerin tercih ettiği bir adadır.

 

Maldivler’de Balayı Tatili Ne Kadar?

maldivler

Maldivler’de yaklaşık olarak 500’ün üzerinde konaklama yeri mevcuttur. Bu tesislerde konaklama ücretleri günlük olarak 145 TL ile 22 bin TL arasından değişmektedir. Anlaşılacağı üzere her bütçeye hitap eden konaklama yerleri vardır.

Uygun fiyatlı bir konaklama yeri arıyorsanız gecelik fiyatlar 145 TL ile 325 TL arasında değişecektir. Bu fiyatların içerisinde genellikle kahvaltı dahildir.

Eğer Maldivler’e gidip lüks bir tatil yapmak isterseniz bölgenin 70’in üzerinde beş yıldızlı tesise sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bu tesislerin fiyat aralıkları ise 365 TL ile 22 bin TL arasında değişmektedir.

Eğer butik bir otelde tatillinizi geçirmek isterseniz gecelik fiyatı 515 TL ile 2500 TL arasında değişecektir. Bu fiyata açık büfe kahvaltı dahildir.

 

 Maldivler Mutfağı

Hint mutfağı hakimdir. Burada favori yemek balıktır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir