Seyahat Ederken Paranın Tükenmesini Nasıl Önlersiniz?

Seyahatin ortasında parasız kalmak her gezginin en kötü kabusudur. İster kısa bir tatilde ister farklı ülkelere uzun bir seyahatte olun, ister tek başınıza ister arkadaşlarınız ve ailenizle seyahat edin, seyahatiniz için paranızın bitmesi stresli ve hatta korkutucu bir deneyim olabilir. Ancak sıkı bir planlama yapılsa bile, kendinizi yabancı bir ülkede parasız bulmanıza yol açabilecek herhangi bir şey olabilir. Peki, bu durumdan kaçınmak için yapılacak en iyi şey nedir?

İçerik:

Seyahat Sigortası Yaptırın

İyi bir seyahat sigortası poliçesine sahip olmak, acil durumlar için harcadığınız parayı geri talep etmenizi kolaylaştıracaktır. Örneğin, seyahat ederken hastalanır veya yaralanırsanız ve hastane faturalarını ödemeniz gerekirse, bunlar seyahat sigortanız tarafından karşılanacak ve sizi cebinizden çıkarmayacaktır. Bununla birlikte, tüm seyahat sigortası poliçelerinin eşit yaratılmadığını unutmayın, bu nedenle küçük yazıları okuduğunuzdan emin olun – örneğin, herhangi bir ekstrem spor planlıyorsanız, tüm poliçeler bunun sonucunda meydana gelen yaralanmaları kapsamayacaktır. Ayrıca, seyahate çıkmadan önce önceden var olan herhangi bir sağlık sorununuz varsa özel sigorta yaptırmak her zaman en iyisidir.

cropped favicon

Bir Bütçeye Bağlı Kalın

Beklenmedik durumların ortaya çıkması her zaman mümkün olmasa da, sıkı bir bütçeye bağlı kalmak seyahatinizde paranızın tükenmemesini sağlamanın en kolay yoludur. Yola çıkmadan önce biraz araştırma yapmak iyi bir fikirdir, böylece gideceğiniz yerde gezi ve turlar, dışarıda yemek yeme ve hediyelik eşya alışverişi gibi şeylerin ne kadara mal olabileceği konusunda daha net bir fikir edinebilirsiniz. Böylece, görmek, yapmak ve satın almak istediğiniz her şey için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını daha iyi belirleyebilir ve acil durumlar için kenara biraz nakit ayırabilirsiniz.

Acil Durum Nakit Parası Olan Birine Güvenin

Hepimiz zaman zaman acil durum zulasına dalmışızdır, bu nedenle acil durum nakit paranızı yalnız bırakma konusunda kendinize güvenmiyorsanız, o zaman onu evde güvendiğiniz birine bırakmak iyi bir fikir olabilir. Böylece, seyahatinize devam etmek için parasız kalırsanız, arkadaşınız ya da akrabanız yanlarında bıraktığınız parayı size gönderebilir. Bu genellikle banka havalesi yoluyla kolayca yapılabilir veya başka bir ülkeye hızlı bir şekilde çevrimiçi para göndermelerini sağlayan bir hizmeti kullanmayı seçebilirler

Önerilen İçerik :   Online seyahat sağlık sigortası almanın en kolay yolu

İş Bulmak

Eğer uzun bir süre seyahat edecekseniz, size en azından oda ve yemek ücreti ödeyecek bir iş bulmanız mümkün olabilir. Dünyanın dört bir yanındaki hosteller başlangıç için harika bir yerdir, çünkü her zaman kalacak bir yer karşılığında kendileri için çalışacak personel ararlar, bu da paranız yoksa ve konaklamayı karşılayamıyorsanız harika bir seçenektir. Nakit paraya ihtiyacınız varsa, bakabileceğiniz başka seçenekler de vardır. İngilizceyi ikinci dil olarak öğretebilir, çevrimiçi çalışabilir, garsonluk yapabilir, barmenlik yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Sadece ziyaret edeceğiniz ülke için uygun vize ve belgelere sahip olduğunuzdan emin olun.

Yedek Bir Kart Alın

Harcayacak paranız varsa ancak seyahat ederken bu paraya erişiminizi kaybederseniz ne olur? Banka kartınızı kaybetmek veya çaldırmak gerçekten stresli bir durum olabilir ve ev adresinize gönderilme eğiliminde olduklarından yeni bir karta erişmek her zaman kolay değildir. Kartınız elinize ulaştığında size gönderecek birini bulabilseniz bile bu biraz zaman alacaktır. Bu nedenle, yanınızda bir yedek bulundurun – bir kredi kartı veya ön ödemeli bir seyahat para kartı harika fikirlerdir. Paranızı bitirmeden seyahat etme ipuçları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz https://www.bilgikilavuzu.com/paranizi-bitirmeden-seyahat-etme-ipuclari/ linkine göz atabilirsiniz.

YORUMLAR