Singapur Havalimanı’nda Yapılacak En İyi Şeyler

Singapur havaalanı başlı başına bir tatildir ve Singapur havaalanında yapılacak en iyi şeylerin çoğu ücretsizdir!

Changi havalimanı olarak da bilinen bu havalimanı, çatı havuzu, dev kapalı şelalesi, kelebek bahçesi, Jewel alışveriş merkezi ve diğer eğlenceli mekan ve aktiviteleriyle genellikle dünyanın en iyi havalimanı olarak gösterilmektedir. Singapur havaalanı, yılda yaklaşık 70 milyon yolcuya hizmet veren ve Güneydoğu Asya’yı dünya çapında 400’den fazla şehir ve 100 ülkeye bağlayan önemli bir seyahat merkezidir. Eğer hevesli bir uluslararası gezginseniz, büyük olasılıkla seyahatlerinizin bir noktasında Singapur havalimanından geçeceksiniz. Modern, temiz, verimli ve lüks bir havalimanıdır.

Changi havaalanında yapılacak pek çok eğlenceli şey var (tek bir aktarmaya sığdırabileceğinizden çok daha fazlası), bu yüzden görülecek ve yapılacak en iyi şeylerden bazılarını seçmenize yardımcı olmak için bu seyahat rehberini bir araya getirdik!

İçerik:

Yağmur Girdabı Şelalesini Görün

Singapur havaalanında görmeniz gereken bir şey varsa, o da bu devasa insan yapımı şelaledir! HSBC Rain Vortex, 40 metre aşağıya ve 7 kat boyunca akan dünyanın en yüksek kapalı şelalesidir.

Şelaleyi ziyaret etmek ücretsizdir ve günün her saatinde oldukça fotojeniktir. Shiseido Orman Vadisi adı verilen ve yeşil yapraklar, ağaçlar ve yürüyüş yollarıyla kaplı güzel bir ormanlık alanda yer almaktadır. Geceleri ücretsiz bir ses ve ışık gösterisi bile var. HSBC Rain Vortex, halka açık olan Changi Jewel’de yer almaktadır, bu nedenle onu görmek için göçmenlikten geçmeniz ve Singapur’a ‘girmeniz’ gerekir. Terminal 1’e bağlıdır ve Singapur havalimanının diğer bölümlerinden Skytrain, servis otobüsü kullanarak veya yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

Orman alanı 7/24 açıktır, ancak şelale sadece gündüzleri akmaktadır. Daha fazla bilgiyi resmi web sitesinde bulabilirsiniz. Changi havaalanında aktarma sırasında yapılacak en iyi şeylerden biri!

Önerilen İçerik :   Japonya'da Ziyaret Edilecek En İyi Geleneksel Tapınaklar

Ses ve Işık Gösterisini İzleyin

Changi havaalanının dev şelalesini gündüz görmekten daha iyi olan tek şey, geceleri ses ve ışık gösterisi için aydınlatıldığını görmektir! Bu, doğrudan şelalenin üzerine yansıtılan kısa bir ses ve ışık gösterisidir ve tüm oda değişen renkler ve epik müzikle aydınlatılır. Eğlenceli ve etkileyici bir deneyim.

Ses ve ışık gösterisi genellikle her akşam birkaç kez yapılır, ancak saatler aylara göre değişebilir. Güncel ve gelecek gösteri saatlerini Jewel Changi web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Kesinlikle Singapur havaalanında yapılacak en iyi şeylerden biri!

Spa’da Rahatlayın

Uçuşlar arasında gerçekten rahatlamak ve gevşemek istiyorsanız, masaj terapisi, ayak refleksolojisi, manikür/pedikür ve duş olanakları için bir günlük spaya gidebilirsiniz. Singapur havalimanında Terminal 1, 2 ve 3’ün hava tarafında spa satış noktaları bulunmaktadır. Konumların ve çalışma saatlerinin tam listesini web sitelerinde görebilirsiniz.

Çiçek Bahçelerini Görün

Singapur havalimanının transit bölgelerine dağılmış küçük bahçeler, yolculara dışarı çıkma, temiz hava alma ve çiçeklerin tadını çıkarma şansı veriyor. Terminal 1 Nilüfer Bahçesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Terminal 2, neşeli ayçiçeklerinin bulunduğu Ayçiçeği Bahçesi’ne ve renk ve şekillerine göre düzenlenmiş 30 çeşitten 700’den fazla orkidenin bulunduğu Orkide Bahçesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Bu bahçelerin üçü de Changi havalimanının hava tarafında yer almaktadır ve ziyaret etmek ücretsizdir!

Singapur Havalimanı'nda Yapılacak En İyi Şeyler
Singapur Havalimanı’nda Yapılacak En İyi Şeyler

Premium Dinlenme Salonunda Rahatlayın

Singapur havalimanında rahat koltuklar, şarj prizleri, WiFi erişimi, uluslararası TV kanalları ve ücretsiz yiyecek ve içeceklerin sunulduğu bağımsız bekleme salonları bulunmaktadır. Ek ücret karşılığında masaj ve duş olanakları da mevcuttur.

Bunlar ücretli salonlardır, ancak herhangi bir havayolu veya bilet sınıfına sahip yolculara açıktır. Herhangi bir üyeliğe ihtiyacınız yoktur ve önceden online rezervasyon yaptırabilirsiniz. Plaza Premium Lounge havalimanının Terminal 1’inde, Blossom Lounge ise Terminal 4’te yer almaktadır. Her ikisi de transit geçişte yer almaktadır.

Önerilen İçerik :   Tokyo Digital Şehir

YORUMLAR