Sırbistan Vize İstiyor Mu?

Sırbistan vize istiyor mu istemiyor mu sorusu sıklıkla internette araştırılan ülkelerden biridir. Özellikle sıkça seyahat edilen ülke olması nedeniyle Sırbistan’ın vize isteyip istemediği merak ederek araştırılan konular arasındadır. Sırbistan vize istiyor mu? Bu yazıda tüm detayları sizler için derledik.

Hemen sorunun cevabını vererek detaylı sizlere açıklayalım. Sırbistan, yeşil, bordo, gri veya siyah pasaport sahibi Türk vatandaşlarından 90 günü geçmemek kaydı ile vize talep etmemektedir.

Sırbistan Vize İstiyor mu?

Sırbistan vize gerekip gerekmediği merak edilen ülkelerden bir tanesidir. Özellikle Sırbistan’a gitmek isteyenler tarafından sıklıkla internet üzerinden araştırması yapılan konular bir tanesidir. Sırbistan, ülkemiz vatandaşlarından siyah, bordo, gri veya yeşil pasaport sahiplerine 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vize istememektedir. Fakat pasaportunuz gereklidir. Ayrıca 90 günü aşan seyahatler için mutlaka vize alınması gerekir.

Türk vatandaşları Sırbistan vizesi için Sırbistan Konsolosluğuna gerekli evrakları alarak başvurmaları gerekmektedir. Sırbistan’a 90 günden daha kısa bir seyahat gerçekleştirilecek olması durumunda kimlik kartı ve güncel pasaport olması yeterlidir. En az 6 ay geçerli olan tüm pasaportlarla 90 günden az seyahat olması kaydı ile Sırbistan’a seyahat etmeniz mümkündür.

Sirbistan Vize

Türkiye’den Sırbistan’a Seyahat İçin Vize Almak Gerekiyor mu?

Türkiye’den Sırbistan’a seyahat için vize almak gerekip gerekmediği araştırılan konular arasındadır. 180 gün içinde 90 güne kadar Sırbistan’da konaklamak vize istememektedir. Sırbistan’a 90 günden az bir süre için gitmek isteyenler yanlarında yalnızca güncel pasaportlarını ve kimlik kartlarını bulundurması gerekir. Güncel pasaportların geçerliliğin en az 6 ay olması gerekmektedir. 90 günden daha uzun seyahat planlanması durumunda mutlaka Sırbistan vizesi almanız gerekir.

Önerilen İçerik :   Malta Dil Okullarında İngilizce Eğitimi

YORUMLAR