Tesettür Dünyası’nda Klasik ve Şık Parçası Trençkot

Trenckot

Son yıllarda popüler giyim ürünü olan trençkot, su geçirmeyen genelde kalın pamuklu, deri veya poplin kumaştan üretilen ceket çeşidi olmaktadır. Çeşitli uzunlukta ve modellerde üretilen trençkotlar moda trendlerine göre de farklı renklerde severleri ile bir araya gelebilmektedir.

 Trençkot Ne İşe Yarar?

Trenckot 2

 Günümüzde trençkot modelleri hemen her kadının kıyafet dolabında mutlaka bulunması gereklidir. Trençkot parçaları, zahmetsiz şıklık yakalamanıza destek olmaktadır. Kendine has yaka veya düğmeleme modeli ile bütün vücudu sararak kombinlerinizin tamamlayan parçalar haline gelir. Her mevsim kullanabileceğiniz trençkot ürünleri genellikle hava geçişlerinde kurtarıcınız haline gelir.

 Trendleri takip edenlerin farklı modellerde trençkotları bulunur. Günlük giyim tarzınızda sportif trençkot modellerini de kolaylıkla kombinlemek mümkündür. Spor ayakkabı, kot pantolon ile birlikte kazakla kullanıldığında rahat görünüm elde edersiniz.

 Trençkot Hangi Kumaştan Yapılır?

 Pek çok kişinin merak ettiği trençkotları seçerken pamuk, viskon, deri, polyester ve gabardin gibi kumaşlar tercih edilir. Trençkot 1900 yıllarda Burberry aracılığıyla İngiliz subayları adına üretilmiştir. Bu ürünler su geçirmez kumaştan yapılan ve de içi astarlı olan ürünlerdir.

 Farklı kumaş türlerinden imal edildiği için kumaşına göre trençkot ürünleri sık sık yıkanmamalıdır. Aynı şekilde yıpranmaması için sık sık kuru temizlemeye de verilmemelidir. Sıklıkla yapılan yıkama işleminde kullanım ömrü kısalır ve de kumaşlarda istenmeyen deformeler meydana gelir.

 Trençkotlar Ne Zaman Giyilir?

Trenckot 3

 Trençkotlar havaların değişkenlik göstermesi ile ortaya çıkarılmaktadır. Trençkotlar kumaşı itibari ile oldukça hassas ürünlerdir. Yağmurlu havalarda su geçirmez trençkotlar kullanılırken bahar da ise içine ince bir tişört ile trençkot giyimi pek çok kullanıcının tercihi olur. Eğer mevsim geçişleri olduğunda elbise dolabınızda ne kullanacağınızdan emin değilseniz tam böyle zamanlarda kurtarıcınız olur.

Önerilen İçerik :   Eşsiz Doğası ve Tarihi ile Antalya Gezilecek Yerler

 Dolabınızda yer alan ürünleri trençkot kombinleriniz ile tamamlayabilirsiniz. Kış aylarında da bazen kullanılan trençkot modellerinin içerisine kalın yünlü kazaklar tercih eden kişiler üşümezler. İçerisindeki astar dolayısıyla ve su geçirmez yapısı sebebi ile her mevsim giyilebilir olan en gözde parçalardır. Bununla birlikte yaz aylarında da trençkotlarını yanına alan kişiler yazın akşam serinliği için trençkotlarının kullanımını sağlayabilir. Bu yılın en güzel trençkotlarını https://modaselvim.com/trenckot linkinden inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR