Workaway Nedir? Workaway ile Dünyayı Gezmek

Yurtdışında gönüllü bir deneyim mi arıyorsunuz, ancak maliyetten bunalmış hissediyor musunuz? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Neyse ki, aksi takdirde pahalı bir uluslararası gönüllü deneyimine sahip olmanızı sağlayan programlar var. Bu programlardan birine Workaway denir.

İçerik:

Workaway Nedir?

Workaway , ev sahibine ev iş ihtiyaçları, projeler veya ufak tefek işler konusunda yardımcı olarak yolcuların odaları ve yiyecekleri için ödeme yapmalarını sağlayan uluslararası bir programdır. Program, gezgin ve ev sahibi arasındaki kültürel alışverişi vurgular. Workaway web sitesinde arama yaparak fırsatları ve ev sahiplerini bulabilirsiniz.

Workaway’in Faydaları Nelerdir?

Fiyat, Workaway’i seyahat etmek veya gönüllü olmak için kullanmanın en belirgin faydasıdır; Workaway ile seyahat ederken yemek ve yemek ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz. Maliyet avantajının yanı sıra Workaway sizi farklı ülke ve kültürlerin günlük yaşamını deneyimlemeye davet ediyor.

Ünlü şehirleri gezerek ve otellerde konaklayarak farklı ülkelerin turist versiyonunu deneyimlerken, Workaway size yerlilerin evinde kaliteli zaman geçirme fırsatı sunuyor. Örneğin, lüks bir restoranda yediğiniz yemeğin ev yapımı yemekleri tam olarak temsil etmediğini herkes bilir. Bir ev sahibiyle kalarak, yeni kültürel görüşleri özümsemenize izin verecek şekilde yemek yiyor ve hatta yaşıyor olacaksınız.

Workaway ile Nasıl Ödeme Alıyorsunuz?

Workaway’de ödeme alıp almayacağınız yaygın bir sorudur – ve genel olarak, düzenlemenin bir iş değişimi olmasını bekleyebilirsiniz, yani yaptığınız iş için bir oda ve yemek alırsınız. Çoğu ev sahibi günde yaklaşık beş saat çalışmanızı bekler ve bazıları Workaway web sitesinde biyografilerinde bulabileceğiniz ek ödeme sunar.

Workaway’de Ne Kadar Süre Kalabilirsiniz?

Kalış süreniz birkaç gün veya tam bir yıl olabilir; siz ve ev sahibi buna siz gelmeden karar verin. Bu, sizinle ev sahibi arasındaki yasal bir sözleşme olmadığı için, sorunlarla karşılaşırsanız erken ayrılabilirsiniz. Workaway, düzenlemenin kötü gitmesi durumunda sizi bir yedek plana sahip olmaya teşvik eder, ancak bu yalnızca aşırı durumlarda bir seçenek olmalıdır. Diğer taraftan, aranjmanı sevdiğinizi ve hatta beklediğinizden daha uzun süre kalabileceğinizi görebilirsiniz!

Önerilen İçerik :   Uygun Fiyatlı Tatil Otelleri

Workaway

Workaway’e Nasıl Başlarsınız?

Başlamak için Workaway’in web sitesine gidin ve ilginizi çeken projeleri araştırmaya başlayın. Workaway, her ev sahibi hakkında birçok bilgi sunar, böylece evlerine gergin veya sinirli hissetmekten kaçınabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun ev sahibini bulmak için zaman harcamak, size harika bir deneyim için en büyük şansı verecektir. Geçici seyahat edenler, ev sahipleri hakkında yorum bırakmaya teşvik edilir ve bunun tersi de geçerlidir – bu, başkalarından ne bekleyebilecekleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Ayrıca, her sunucunun aşağıdakileri özetleyen bir biyografisi vardır:

  • Konum
  • Önceki ziyaretçilerin değerlendirmesi
  • Ev sahibi kişi, çift, aile veya kuruluşun tanımı
  • Aradıkları iş türü
  • Ne tür kültürel deneyimler bekleyebilirsiniz
  • Ev sahibi hangi dili/dilleri konuşuyor veya hangi dilleri öğrenebilirsiniz?
  • Bir işçi olarak hangi dili bilmelisiniz
  • Sundukları oda hakkında bilgi
  • Kaç Workawayer’a ihtiyaçları var?
  • Birinin her gün kaç saat çalışmasını bekliyorlar?

Workaway’in Maliyeti Ne Kadardır?

Seyahat etmekten heyecan duyuyorsanız ancak henüz başlamaya hazır değilseniz, bir abonelik olmadan ev sahiplerine ve deneyimlere bakabilirsiniz. Bir ev sahibi ile bir pozisyona başvurmaya hazır olduğunuzda, yıllık 42 ABD Doları tutarında bir hesap oluşturun – bir çift olarak seyahat etmek istiyorsanız, yıllık 54 ABD Doları tutarında ortak bir hesap oluşturabilirsiniz. Buradan profilinizi doldurarak potansiyel ev sahiplerine kendinizi tanıtabilirsiniz.

Workaway programı, seyahat etmenin son derece uygun maliyetli bir yoludur, ancak yurtdışında tamamen ücretsiz olarak gönüllü olmanın bir yolu değildir. Üstlenmeniz gereken harcamalardan bazıları uçak bileti, ülke içi ulaşım, yan geziler ve hediyelik eşyalar, restoranlar veya kişisel eşyalar için ekstra harcamaları içerir. Projenizin süresi için uygun bütçe ayırdığınızdan emin olun.

YORUMLAR