Almanya Dil Okulu Vizesi İle Çalışılabilir mi?

Almanya’da dil eğitimi görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya dil okulu vizesi sahibi olması gerekmektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti, Almancanın öğrenilebilmesi için kendi topraklarında ve birçok ülke de çok ciddi faaliyetler yürütmektedir. Bu faaliyetlerin en başında, diğer ülke vatandaşlarının Almanya da bulunan dil okullarına teşvik edilmesidir.

Almanya dil okulu vizesi ile çalışılabilir mi? Hemen cevaplayalım. Dil okulu vizesi için yasal olarak çalışma izni yoktur. Fakat eğitim vizesi ile Almanya’ya gitmek isteyen kişiler, Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi için gidiyorlar ise haftalık 20 saatlik çalışma hakkına sahip olmuş olacaklardır. Bu amacın dışında kalanların Almanya Çalışma Vizesi sahibi olması gerekmektedir. Peki Almanya dil okulu vizesi nasıl alınır?

Almanya Dil Okulu Vizesi Ile Calisilabilir mi

İçerik:

Almanya Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Dil okulu vizesi almanın tek bir adresi olacaktır, o da Almanya Göç Ajansı’dır. Almanya dil eğitimi almak için Almanya Göç Ajansı web sitesini ziyaret edebilir, gerekli evrakları ve prosedürleri öğrenebilirsiniz.

Almanya Göç Ajansı web sitesinden öğreneceğiniz ve sizden talep edilecek evrakları tamamladıktan sonra Almanya Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğe teslim etmelisiniz. Neden Almanya da dil eğitimi? Vb. sorulara kendinizi hazırlamanız ve bunu bir dilekçe ile güzelce belirtmeniz vize alma şansınızı arttıracaktır.

Almanya Dil Kursu Vize Süresi Ne Kadardır?

Almanya Dil Kursu veya diğer bir tabir ile Dil Okulu Vizesi uzun ve kısa dönem olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 90 günden az sürecek olan eğitim için başvurulması gereken kısa dönem vizedir. Uzun dönem vize türü için ise almak istediğiniz eğitimin şartlarının yeterli geliyor olması gerekmektedir. Gerekli şartları karşılayanlar için vize süresi eğitim dönemi boyunca verilmektedir.

Almanya Dil Okulu Vizesi Şartları Nelerdir?

Almanya’da eğitim veren kurumda eğitim süresi 90 günü aşıyor ise uzun dönem vize türüne başvurulması gerekmektedir. Bu eğitimin haftalık en az 18 saat dersi karşılaması gerekir. Bu saat şartının altında kalan eğitimler uzun dönem olarak kabul edilmemektedir.

Önerilen İçerik :   Antalya Kundu Rent A Car Önerisi

Almanya Dil Okulu Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya dil kursu vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bilmesi gereken son derece önemli detaylar vardır. Bilinmesi gereken bu detaylar;

  • Almanya da dil okulu seçiminde çok dikkatli davranılmalı, saat ve yerleşkesine dikkat edilmelidir.
  • Dil okulu vize başvurusu yaparken, neden Almanya ve Almanca dili tercihinde olduğunuzu iyi bir biçimde belirtmeniz gerekmektedir.
  • Dil okulu vizesinde unutulmaması gereken en önemli unsur ise yasal olarak çalışma izninin bulunmuyor olduğudur.

Almanya Dil Okulu Danışmanlığı

Almanya Göç Ajansı sizlere Almanya vizeleri konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Almanya göç ajansı müşteri memnuniyeti ve uygun fiyatlı işlem politikası ile sizlere bu süreçte destek oluyor. Duruma özel evrak hazırlama, kolay bir başvuru süreci ve en önemlisi ret sonucunda oluşacak maddi ve manevi kaybı önlüyor, vize başvuru sürecinde en başından en sonuna kadar yanınızda oluyoruz.

YORUMLAR