Almanya Tatlı Vatan

almanya3

Almanya’yı 2. Türkiye olarak adlandırmak haksızlık olmaz. Türklerin yoğun yaşadığı ülke özelliğini günümüzde halen koruyor. Bu kapsamda vizesiz yurtdışı turları düzenlenmesini istediğimiz en büyük Ülke. Avrupa turlar arasında en çok tercih edilme özelliğini de halen koruyor. Gerek gurbetçilerimiz, gerekse de buradaki görülesi noktalar ilgimizi çekmeyi başarıyorlar.

berlin scaled

Berlin: Almanya’nın en popüler şehri konumunda.  Brandenburger Tor. Reichstag, Berlin Duvarı & East Side Gallery, Berliner Dom, Checkpoint Charlie, Alexanderplatz, Potsdamer Platz, Müzeler Adası, Charlottenburg Sarayı, Berliner Fernsehturm, Holocaust Anıtı, Bergama Müzesi, Kreuzberg, Tiergarten, Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, DDR Müzesi, Gendarmenmarkt, Victory Column, Sony Center ve Ihlamurlar Altında Ülkenşn en bilindik noktaları.

Eğer Belin’e gidecek olursanız Alexanderplatz Meydanı’nın içinde bulunan Mitte, Charlottenburg Tren İstasyonu çevresini tercih edebilirsiniz. Bu noktalarda Türkler yoğun bir şekilde yaşadığından hem gezip hem de kendinizi evinizde hissetmeniz mümkün.

koln

Köln: Almanya’nın meşhur noktalarının başında yer alıyor. Bu bölgede de ağırlıklı olarak Türkleri görebilirsiniz. Köln deyince akıllara haklı olarak pek çok kişide Köln Katedrali geliyor. Bölgenin en önemli mimarisi konumunda. Burasının dışında da Altstadt, Hohenzollernbrücke, Römisch-Germanisches Museum, Kölner Zoo, Hohe Straße ,Museum Ludwig, Imhoff-Schokoladenmuseum, Duftmuseum, Flora und Botanischer Garten, Köln Teleferiği, Wallraf-Richartz Museum, Gross St. Martin, Rathaus, Kölntriangle, Belçika Mahallesi, Merkez Camii, Kolumba Müzesi, Schnütgen MuseumVe Schildergasse görmeniz gereken noktaların başında yer alıyor.

almanya2

Yukarıda sıraladıklarımız ülkeye gelenler tarafından oldukça yoğun ziyaret ediliyor. Bunlar dışında da gezip görebileceğiniz birçok noktası mevcut. Ayrıca mutfağıyla da meşhur bir nokta. .Bratkartoffeln, .Bratwurst, Brezel, Flammkuchen, Maultaschen, Rote Grütze, Rouladen mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden bazıları.  Almyan’ya yı ziyaret etmek için ne yazık ki vize alıp, seyahat sağlık sigortası veseyahat sigortası yaptırma zorunluluğunuz var.  Almanya Federal Cumhuriyeti ram 357000 KM yüz ölçümüne sahiptir. Yani gez gez bitiremeyeceğiniz kadar büyük bir alandan söz ediyoruz. Ülke’nin ana dili Alman’ca olsa da genç nüfusun neredeyse tamamı İngiliz’ce yi ana dili gibi konuşabiliyor. Tüm dünyada olduğu gibi burada da bu dil hâkim konumunda. Eğer Almanca bilmeyip yalnızca İngilizce biliyorsanız ülkede kesinlikle yabancılık çekmezsiniz.

Önerilen İçerik :    Berlin’de Görülmesi Gereken Yerler

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir