Almanya uçak bileti

Köklü tarihi, düzenli büyük şehirleri ve muhteşem doğasıyla bilinen Almanya gerek turistlerin gerek iş seyahatleri için gidenlerin uğrak noktası durumunda. Başkenti Berlin olan ülke, her şehri, kasabaları ve köyleriyle muhteşem bir deneyim vadediyor.

Orta Avrupa’nın kalbinde keşfedilmeyi bekleyen Almanya gezilecek yerleri, en güzel şehirlerini ve rotalarını yakından tanımaya hazır mısınız?

Çalışmak

Almanya’da gezilmesi gereken şehirler

Almanya oldukça büyük bir ülke. Haliyle her şehri ayrı bir dünya. Bu büyük ve düzenli Avrupa ülkesini yakından tanımak için öncelikle belli başlı şehirlerini bilmeniz şart. Şimdi onları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Berlin

Almanya gezilecek yerlerin başında gelen Berlin, ülkenin başkenti ve en büyük şehri. Bohem ruhu ve kalabalık nüfusuyla bilinen Berlin, dünyadaki kültürel ve politik başkentlerinden biri. Çok kültürlü yapısı ve rengarenk şehir hayatıyla bilinen Berlin, Almanya’yı tanımak için güzel bir ilk durak.

Bremen

Almanya’nın kuzeybatısında bulunan liman kenti Bremen, Wasser Irmağı kıyısında yer alıyor. Özgün mimarisi ve meşhur içecek markalarıyla bilinen şehir, tarihi, mimari güzelliği ve ruhuyla gezilmesi gereken bir yer.

Köln

Oldukça köklü bir tarihi olan Köln, milattan önceki dönemlerde Romalılar tarafından kuruluyor. Almanya’nın dördüncü büyük kenti olan Köln’e Almanya gezilecek yerleri, festivalleri ve leziz çikolatalarını keşfetmek için gidebilirsiniz.

Düsseldorf

Almanya’nın en önemli endüstri şehirlerinden olan Düsseldorf, ülkenin en kalabalık yedinci kenti olarak da biliniyor. Avrupa’nın da önemli iş ve finans merkezlerinden biri olan Düsseldorf, özellikle alışveriş tutkunları tarafından bolca ziyaret ediliyor.

Münih

Almanya’nın Bayern eyaletinin en büyük şehri ve başkenti. Almanya’nın en kalabalık üçüncü şehri olan Münih, kültürel zenginliği ve muhteşem mimarisiyle Almanya gezilecek yerler listesinin baş sıralarında geliyor.

Almanya’da görülmesi gereken tarihi yerler

Önerilen İçerik :   Erkek Günlük Ayakkabı

Almanya, köklü geçmişiyle elbette tarihi yerler açısından da çok zengin. Şimdi Almanya gezilecek yerlerin bir kısmını oluşturan bu muhteşem tarihi yapılara göz atabilirsiniz.

Brandenburg Kapısı

1791 yılında yapılan Brandenburg Kapısı, Berlin’in ilk Neoklasik yapısı olarak da biliniyor. Kentin ikonikleşmiş eserlerinden olan kapı, aynı zamanda Doğu ve Batı Berlin’in bölünmesinin de sembolü olan bir yapı.

Köln Katedrali

Ren Nehri kıyısında bulunan Köln Katedrali, şehrin etkileyici ve heybetli sembol binalarından biri. Almanya gezilecek yerler içinde sarsılmaz bir yeri olan katedral, Gotik mimarinin de en güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Köln’ün her yerinden görünen yapı, Orta Çağ’dan taşıdığı izlerle aynı zamanda turistlerin akın ettiği bir nokta.

Masal Kalesi

1869-1889 yılında inşa edilen Masal Kalesi diğer adıyla Neushwanstein, Almanya’nın Romantik Yolu üzerindeki Füssen kentinde bulunuyor. Walt Disney’e de ilham kaynağı olduğu bilinen kale, gerçekten de ziyaretçilerine masalsı ve büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Almanya gezilecek yerlerin en romantik olanını sunan muhteşem kaleyi rehberler eşliğinde gezerek tarihi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Almanya’ya nasıl gidilir?

Avrupa Birliği ülkesi olan Almanya’ya Schengen vizesi alarak gidebilirsiniz. Almanya’nın hemen hemen her şehrinde havalimanı bulunuyor. Dolayısıyla ülkeye gideceğiniz şehri de baz alıp Almanya uçak bileti alarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR