Avşa Adasında Gezilecek En İyi 5 Yer | Avsadakal.com Önerisi

Avşa Adası, Marmara Bölgesi’nde yaşayan kişilerin en çok tercih etmiş olduğu tatil beldelerinden bir tanesidir. Tatilcilerin Avşa’yı tercih etmesinde ki en önemli sebeplerden bazıları; adaya ulaşımın kolay olması, gezilecek birçok yeri bulunması, otel fiyatlarının çok uygun olmasıdır.

Avşa Adası’nın rehber sitesi niteliğinde olna https://avsadakal.com/ adresinden ada hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avşa Adası’nda gezilecek yerlerin hepsine bu yazımızdan ulaşabilir, ada da uygun fiyata konaklayarak, gezilecek yerleri öğrenip hayallerinizde ki tatili yapabilirsiniz.

İçerik:

1)  Avşa Adası Sahili

avsa adasi koylari

Avşa Adası’nın boydan boya, renkli dükkanlar ile donatılmış, deniz ve kum ile başbaşa bir sahili vardır. Sabah yürüyüşünü ve akşam yürüyüşünü bu sahilde yapmak tatilcilere enerji veriyor.

Avşa Adası sahilinde yürüyerek, sevdiklerinize alabileceğiniz güzel hediyeleri, deniz manzarasına karşı arkadaşınız ile oturup kahvenizi içebileceğiniz birçok cafeye denk gelebilirsinzi.

Avşa Adası’nın sahilinde akşamüzeri, deniz manzarasına karşı mutlaka kahve içerek günbatımı manzarasını izlemenizi öneririz.

2) Şarap Fabrikaları

avsa adasi saraplari

Avşa Adası’nın geçim kaynaklarından bir tanesi şarap satışıdır. Şarap üretimi Avşa’nın kendisine ait şarap fabrikalarında gerçekleştirilmektedir. Bu da tatilciler tarafından ilgi çekmektedir.

Avşa Adası’nda 3 adet şarap fabrikası bulunmaktadır. Avşa’nın yerli şarapları bu fabrikalarda üretilip, tüm Türkiye’ye dağıtımı yapılarak satılmaktadır.

Adaya gelen tatilciler mutlaka bu şarap fabrikalarını ziyaret etmeli ve tadımlık şarapların tadına bakmalıdır.

3) Gece Kulüpleri

avsa adasi gece hayati

Avşa, gece hayatı ile adını Türkiye’de duyurmuş gece kulüplerine sahip bir tatil beldesidir. Gece hayatı denilince akıllara gelen tatil beldelerinden bir tanesi de Avşa Adası olmaktadır.

Avşa Adası’nda Tanz, Liatris ve Arena olmak üzere 3 adet büyük açık hava gece kulübü yer almaktadır. Bunların dışında da renkli ışıkları ve eğlenceli müzikleri ile ada sahilinde ki barları görebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Havuz Temizleme Robotları - Geniş Ürün Yelpazesi

Avşa Adası’nda tatil yapacaksanız ve gece hayatını seviyorsanız, bu gece kulüplerini mutlaka ziyaret edip, renkli bir gece geçirmelisiniz.

4) Manastır

avsa adas manastir

Manastır, Avşa Adası’nda eski dönemde yaşayan Rumlardan kalma bir yapıdır. Tarihi bir yapıt olmaktadır.

Avşa Adası’nda yer alan Manastır’a yapısı bozulmaması sebebiyle şu anda giriş izni bulunmamaktadır. Fakat tel örgüler ile çevrili olduğu için yapıyı çevresinden rahatlıkla görebilirsiniz.

Avşa gibi bir tatil beldesinde, tarihi yerleri keşfetmek istiyorsanız Manastır’ı ziyaret etmek en doğru tercih olacaktır.

 

5) Koyları

avsa adasi koylari

Koy, küçük boyutlu körfez olarak bilinip, yerleşim yerlerinden biraz uzakta yer alan sahillerdir. Avşa’da da denize girebileceğiniz bir çok koy bulunmaktadır.

Avşa Adası’nın çevresinde, Altınkum Koyu, Çınar Koyu, Karadut Koyu, İncirli Koyu, Kumtur Koyu, Tavşanlı Koyu, Mavi Koy gibi birçok koy bulunmaktadır.

Denizin berraklığı ile başbaşa kalıp, halk plajına nazaran çok daha kişinin bulunduğu yerlerde denize girmek istiyorsanız bu koylar aradığınız adres.

Bu yazımızda Avşa Adası’nın gezilecek en güzel yerlerini listeledik. Avşa Adası’nda gezilecek yerlerin  hepsine ilgili sitemizden ulaşabilir, ada da gezilecek tüm yerleri görebilirsiniz.

YORUMLAR