Bosna Hersek Vize İstiyor Mu?

Ülkemizden yurtdışına gitmek isteyenler pasaport ve vize araştırması yapılmaktadır. Bazı ülkelere vizesiz gidilmesi mümkünken bazı ülkelere vizesiz gidilmesi mümkün değildir. Bu anlamda Bosna Hersek ülkesine gitmek isteyenler vize hakkında araştırması merak edilir. Peki Bosna Hersek vize istiyor mu? Türkiye’den Bosna Hersek’e seyahat edilmesi için almak gerekiyor mu? Bosna Hersek vizesi hakkında tüm soruları detaylıca inceledik.

Vize yurtdışına gitmek isteyenlerin alması gereken belgelerden bir tanesidir. Fakat bu konuda bazı ülkeler vize istemez.

Bosna Hersek Vize İstiyor mu?

Bosna Hersek ülkesinde vize istemeyen ülkeler arasında yer alır. Fakat Bosna Hersek ülkesine seyahat edilmesi için pasaport gereklidir. Bu sebeple kimlik ve pasaport ile Bosna Hersek’e seyahat edilmesi mümkündür.

Türkiye’den Bosna Hersek ülkesine kimlik ve pasaport ile gitmek ve 90 gün konaklanması mümkündür. Fakat 90 günden fazla konaklayacak kişiler vize alması zorunludur. Vize işlemleri ise Bosna Hersek Konsolosluğunda yapılır.

Bosna Hersek Vize İstiyor Mu
Bosna Hersek Vize İstiyor Mu

Türkiye’den Bosna Hersek’e Seyahat İçin Almak Gerekiyor mu?

Türk pasaportla vize almadan seyahat edilebilecek bazı ülkeler bulunur. Bunlardan birisi de Bosna Hersek ülkesidir. Türk vatandaşları bu ülkelerde 90 gün boyunca vizesiz konaklama hakkı bulunmaktadır.

Bosna Hersek sınır kapısında vatandaşların kimlikleri değerlendirerek ve seyahati desteklenen belgeler incelenmektedir. Bu belgeler ulaşım ve otel hakkında belgelerdir. Sınır kapısında sorulan bu evraklarla ülkeye girişte herhangi bir sorun yaşanmaz.

İstenilen bu evraklar arasında vize bulunmaz. Bu sebeple vatandaşlar vize almadan Bosna Hersek ülkesine gidebilir. Türk vatandaşları umuma mahsus pasaportları ve kimlikleriyle Bosna Hersek ülkesine giriş yapabilir. Ayrıca pasaportların en fazla 6 aylık olması gerekir. 6 aylık geçerli olan pasaportla birlikte Bosna Hersek ülkesine gidilmesi ve orada 90 gün kalınması mümkündür.

YORUMLAR