Endonezya’daki En İyi Plajlar

Endonezya plajları harikadır, ancak gerçekten iyi olanların çoğu kolay erişimin olmadığı uzak yerlerde saklandığı için küçümsenme eğilimindedirler. İyi tarafından bakacak olursak, bu plajların size ait olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir!

Örneğin Bali’de en muhteşem plajlar anakarada değil, yakındaki Nusa adalarındadır. Aynı şey Java, Sulawesi ve Sumatra gibi diğer yerler için de geçerlidir – Endonezya’daki en iyi plajları gerçekten görmek istiyorsanız, genellikle alışılmışın dışına çıkmanız ve biraz ada atlamalı yapmanız gerekir. Biraz keşifle, en muhteşem beyaz kumlu plajlar, göz kamaştırıcı pembe plajlar ve siyah volkanik plajların yanı sıra en kaliteli sörf noktaları ve bazen de çok fotojenik kayalıklar, kayalar ve gemi enkazları bulacaksınız.

İçerik:

Pasir Panjang Plajı

Labengki, Sulawesi’nin doğu kıyısında uzak ve güzel bir adadır ve Endonezya’nın en iyi plajlarından bazılarına sahiptir. Uzun Kum Plajı (Pantai Pasir Panjang) Labengki’nin en uzun plajıdır, dolayısıyla adı da buradan gelmektedir. Palmiye ormanı ve sakin mavi su ile mükemmel bir beyaz kum uzantısıdır. Burası Endonezya’nın en iyi plajı olabilir! Üstüne üstlük, Labengki adasında bu plaja sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan plaj kulübesinde konaklama imkanı bulunmaktadır.

Pasir Merah Plajı

Bu plajın Endonezyaca adı Pantai Pasir Merah’tır ve kumun kırmızımsı-turuncu renginden gelen bir isim olan Kırmızı Kum Plajı anlamına gelir. Bu plajdaki dev kayalıklar ve eğilmiş palmiye ağaçları mükemmel bir görüntü oluşturuyor. Labengki’deki en sevdiğim plajdı ve Endonezya’daki en iyi plajlardan biri olmalı! Bu plajda konaklama yok ve hala vahşi. Ancak, Labengki adasından tekne ile günübirlik bir gezi ile ziyaret edebilirsiniz.

Mahoro Adası

Mahoro, Kuzey Sulawesi’nin başkenti Manado yakınlarında uzak bir adadır. Oraya ulaşmak için önce Siau Adası’na uçmanız veya Manado şehrinden 4 saatlik hızlı feribota binmeniz, ardından Siau’dan küçük bir sürat teknesine binerek Mahoro’ya bir ada turu yapmanız gerekir. Seyahat süresi buna değer, çünkü Endonezya’daki en iyi beyaz kumlu plajlardan biriyle ödüllendiriliyorsunuz! Uzakta aktif Karangetang yanardağının manzarasına sahip özel bir plajdır.

Önerilen İçerik :   James Bond Adası Tayland: Phang Nga Körfezi

Pembe Kum Plajı

Endonezya’nın doğusundaki Komodo Ulusal Parkı birkaç pembe kumlu plaja ev sahipliği yapmaktadır! Bu renk mercanlardaki foraminifer adı verilen küçük organizmalardan gelmektedir. Pembe kumsallar çok nadirdir ve dünya çapında sadece bir avuç dolusu bulunmaktadır. Komodo adalarını ziyaret ettiğinizde bu eşsiz plajları mutlaka görmelisiniz.

Endonezya'daki En İyi Plajlar
Endonezya’daki En İyi Plajlar

Padar Adası

Burası aslında bir plaj değil, bir sürü plajı görebileceğiniz doğal bir nokta. Komodo’nun en ünlü manzara noktası küçük Padar adasındadır. Bu ada, beyaz kumsal, siyah kumsal ve pembe kumsal görebileceğiniz üç koy ile dev bir X şekline sahiptir. Bu kum renklerinin her biri kendi içinde oldukça özeldir, ancak hepsini tek bir yerde görmek çılgınlıktır. Burası muhtemelen dünyada buna tanık olabileceğiniz tek yer!

Ora Plajı

Ora, Seram Adası, Maluku’da tenha bir plaj ve özel bir tatil beldesidir. Oraya ulaşmak için önce Ambon’a (AMQ) uçmanız, ardından Tulehu’dan Amahai’ye 2 saatlik hızlı feribota binmeniz ve ardından Ora koyuna 2 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekir. Oraya vardığınızda, Ora Beach Resort’ta kalabilir veya bütçeniz kısıtlıysa yakındaki Saleman köyünde birkaç ev pansiyonu bulabilirsiniz. Burası Endonezya’daki en güzel plaj olabilir. Bora Bora gibi manzaralara sahiptir ve mercan şnorkelle yüzmek için de iyidir.

Tanjung Tinggi Plajı

Belitung, Sumatra’nın güneyinde çok sayıda beyaz kumlu plaja sahip doğal bir adadır. Tanjung Tinggi, mükemmel mavi-yeşil suyu ve dev kayaları ile muhtemelen adanın en fotojenik noktasıdır (ve aynı zamanda Endonezya Sumatra’daki en iyi plajlardan biridir). Gün batımı için de güzel bir yer. Burası kolayca gördüğümüz en iyi Endonezya plajlarından biri ve gerçekten daha iyi tanınmayı hak ediyor.

YORUMLAR