Evraksız Cezayir Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, evraksız Cezayir vizesi nasıl alınır? konusu hakkında hazırladığımız yazıya hoşgeldiniz. Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa vize kolaylığı olan davetiyesiz Cezayir vize işlemleri hakkında bilgi sağlamaktadır.

cezayir vizesi Cezayir Vizesi Emir Abdelkader Camii

İçerik:

Evraksız Cezayir Vizesi Nedir?

Evraksız Cezayir vizesi, diğer bir başka deyişle davetiyesiz Cezayir vizesi, vize acentaları tarafından vatandaşlara sunulan kolay vize hizmetidir. Evraksız vize başvurusunda davetiye ve diğer vize belgelerini acenta tarafından hazırlanmaktadır.

Bu hizmetler için Cezayir şirketlerinden mevzuata uygun davetiye almanız ya da Konsolosluğun istenilen detaylı evrak listesi hazırlamanız gerekmemektedir. Cezayir Konsolosluğunun evraksız vize kategorisi bulunma. Evraksız vizeler sadece bu konularda hizmet veren acentalar ile alınabilmektedir.

Evraksız Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Evraksız Cezayir vizesi, vize acentaları ile alınabilir. Evraksız vize alabilmek için acentanın sizlerden istenilen evrakları hazırlayarak acentaya göndermeniz yeterli olmaktadır. Hizmet alınan Cezayir vize danışmanlık acentası sizlerin adına başvuru formunu dolduracak, vize uyum koşullarını yerine getirmenize yardımcı olur ve yine adınıza Konsolosluğa vize başvurunuzu yaparken işlemi tamamlanan pasaportunuzu teslim almanızı sağlayacaktır. Davetiyeni olmadan Cezayir vizesi alma süresi 3 iş günü sürmektedir. Bazı durumlarda vize başvurunuz daha erken ya da daha geç sonuçlanabilmektedir.

Evraksız Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Seyahat dönüşleri en az 9 ay geçerli 2 boş sayfa olan pasaport.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Vize ücreti.

Evraksız Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evraksız vize başvuruları 3 ile 10 iş günü arasında çıkar. İki devletin resmi tatil günü içerisinde, vize departmanının faaliyetlerine ara vermesi durumlarında ve yabancı pasaportlara yapılacak vize başvurularında Cezayir vize başvuruların sonuçlanması değişiklik göstermektedir.

Kimler Evraksız Vize Almalı?

 • Cezayir şirketinden davetiye alamayanlar,
 • Konsolosluğun istenilen formatta davetiye temin edemeyenler,
 • Cezayir’de davetiye alacak kimsesi olmayanlar,
 • Pazar araştırmaları yapmak üzere Cezayir’e seyahat etmesi gerekenler,
 • Türkiye’de düzenli bir işi olmayan,
 • Konsolosluğun istenilen evrakları hazırlayamayanlar,
 • Cezayir’e turistik amaçla seyahat etmek isteyenler evraksız vize için başvuru yapabilirler.
Önerilen İçerik :   Tesettür Dünyası’nda Klasik ve Şık Parçası Trençkot

Neden Evraksız Cezayir Vizesi Alınır?

Cezayir Konsolosluğunun bilinen anlamda uçak ve otel rezervasyonu sunarak alınan vize kategorisi bulunur. Cezayir vizesi almak isteyenler vize başvurularında genellikle davetiye sunmaları ya da satın alınmış otel confirmations, tur programı belgesi sunmaları gerekmektedir. Bu nedenle çok sayıda kişi Konsolosluk tarafından istenilen belgeleri temin edememektedir. Bu sebeple Konsolosluğun vize şartlarını yerine getiremeyenler vize başvurularını evraksız yapmak ister.

Evraksız Cezayir vizesi başvurusu yapmak isteyenler profesyonel bir acenta arayışındaysanız Marina Vize Başvuru Merkezi sizlere yardımcı olabilir. Marina Vize Başvuru Ofisi Türkiye’nin herhangi bir şehirde ikamet eden şehir fark etmeksizin sizlerin adınıza Cezayir Vizesi Başvurusu yapma imkanına sahiptir. https://www.marinavize.com/cezayir-konsoloslugu-vize-basvuru-islemleri/cezayir-vize-gerekli-evraklar

YORUMLAR