İstanbul Fransa Arası Kaç Km ve Kaç Saat Sürer?

İstanbul, Türkiye’den Paris, Fransa’ya fiilen uçuyorsanız veya sadece İstanbul ile Paris arasındaki uçuş süresini merak ediyorsanız, bu sayfa size aradığınız bilgileri verecektir. İstanbul’a en yakın havalimanı Atatürk Havalimanı (IST) ve Paris’e en yakın havalimanı Charles De Gaulle Havalimanı’dır (CDG). İstanbul ile Paris arası mesafe yaklaşık 2240 kilometredir.

İstanbul-Paris Uçuşları

İstanbul’dan kalkan büyük havayolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlar, Charles De Gaulle Havalimanı’na veya Orly Havalimanı’na iner. Paris’in 2 uluslararası havalimanı ve 3 orta havalimanı vardır.

İstanbul Fransa Arası Kaç Km ve Kaç Saat Sürer
İstanbul Fransa Arası Kaç Km ve Kaç Saat Sürer

İstanbul – Paris Uçuşu Ne Kadar Sürüyor?

İstanbul’dan Paris’e aktarmasız uçuş süresi yaklaşık 3 saat 45 dakikadır. İstanbul ve Paris arasındaki tek aktarmalı en hızlı uçuş yaklaşık 5 saat sürüyor. Ancak, bazı havayolları, mola yeri ve bekleme süresine bağlı olarak 33 saat kadar uzun sürebilir. Bu, İstanbul’daki iki havalimanından herhangi birinden Paris’teki havalimanlarına aktarmasız ortalama uçuş süresidir.

Görüldüğü gibi bağlantılı uçuşlar ve aktarmalı direkt uçuşlar, aktarmasız uçuşlara göre daha uzun sürüyor. Bu gibi durumlarda İstanbul – Paris uçuş süresi, havayolu şirketinizin belirttiği konaklama noktasına veya biletinizi alırken seçtiğiniz aktarma noktasına bağlıdır. Ara havalimanlarında bekleme süresi 45 dakika ile 24 saat arasında olabilir. İstanbul-Paris uçuş süresi 3 saat 35 dakikadır. IST’den ORY’ye aktarmasız uçuş süresi 3 saat 35 dakikadır (Oman Air tarafından gerçekleştirilir)

Önerilen İçerik :   İrlanda Dil Okulu Fiyatları

YORUMLAR