Filipinler’de Yaşam Nasıl? Filipin Gezisinde Bilinmesi Gerekenler

Filipinler gerçekten de dünyadaki en nefes kesici yerlerden biri. Adalar macera, güzellik ve çok eğlencelidir. Filipinler 7.000’den fazla adadan oluşuyor, bu yüzden görülecek ve deneyimlenecek çok şey var. İster rahatlatıcı bir sahil kaçamağı planlıyor olun, ister hayatınızın en iyi şnorkelle dalışını deneyimlemek istiyor olun, ister en destansı şelaleleri bulmak istiyorsanız, gitmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

İçerik:

Önceden Planlayın

Çok fazla ada ve yapılacak çok farklı şeyler var, ancak adadan adaya veya hatta adanın başka bir yerine nasıl gidileceğini bulmak oldukça karmaşık olabilir, bu yüzden araştırmanızı önceden yapın, böylece stresli değil. Ortaya çıkıp giderken anlayabileceğiniz yerlerden biri değil. Yani, yapabilirsin, ama muhtemelen çok zaman kaybedersin ve sonunda bir kumsalda dinlenmek ya da bir şelalede yüzmek istediğinde bir yerde takılıp kalırsın. Bu yüzden önceden planlayın. Buna değer. Bununla birlikte, esnek olmak için biraz zaman planladığınızdan emin olun. Yağmur yağarsa veya bir otobüsü kaçırırsanız, seyahatinizi mahvetmesini istemezsiniz, bu yüzden planlarınızda kendinize fazladan zaman ayırın.

Filipinler

Wi-Fi Adalarda Sınırlıdır

Adalarda Wi-Fi erişimi çok sınırlıdır ve Wi-Fi bulunan otel ve restoranlarda bile çok yavaştır ve süper güvenilir değildir. Bağlantıyı kesmek ve ada hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız bu iyi bir şey olabilir. Ancak, Instagram’da fotoğraf paylaşmak veya şehirde dolaşmak için haritalar kullanmak istiyorsanız, Filipinler’e varır varmaz bir SIM kart almanızı öneririz. Gitmeden önce sağlayıcınızı aradığınızdan ve yabancı bir SIM kullanabilmeniz için telefonunuzun kilidinin açık olduğundan emin olun.

Adalara En Hızlı Gitmenin Yolu Uçmaktır

Bütçenize uygunsa adalar arası vapurlara binmek yerine uçarak zaman kazanacaksınız. Kötü hava koşulları nedeniyle bazen feribot seferleri de iptal edilir. Otobüsler ve feribotlar daha ucuzdur, ancak çok daha uzun sürer ve bazen gitmek istediğiniz yere gitmek için başka bir otobüse, üç tekerlekli bisiklete veya vapura binmeniz gereken yerlere bırakırlar. Kendinize çok fazla seyahat süresi kazandıracak ve sadece uçup uçmayacağınızı keşfetmek için kendinize daha fazla zaman tanıyacaksınız.

Önerilen İçerik :   Hindistan Kültürü

Her Zaman Nakit Taşıyın

Kredi kartları hiçbir yerde gerçekten kabul edilmiyor ve genel olarak büyük bir ücret varsa, bu yüzden her zaman yanınızda nakit bulundurduğunuzdan emin olun. Gittiğimiz her adada kasabada bir ATM var, bu yüzden ihtiyacımız olduğu kadar nakit çekmek oldukça kolaydır, ancak indiğinizde havaalanında iyi miktarda nakit çekmenizi öneririz, böylece nakitsiz kalmazsınız ihtiyacın olduğu zaman.

Kurak Mevsimde Gitmeyi Planlayın

Kuru sezon Kasım-Mayıs arası ve ıslak sezon Haziran-Ekim arasıdır. Bazı adalar bu kuralın bir istisnasıdır, örneğin kuru mevsimin Mart-Kasım ve yağışlı mevsimin Kasım-Şubat olduğu Siargao gibi.

Sıcak Olmasına Hazırlıklı Olun

Filipinler’de sıcaklık gerçekten 70 °F’nin altına düşmez, bu nedenle yılın hangi zamanında giderseniz gidin, hemen hemen her zaman sıcak ve nemli olacaktır. Bu yüzden süslü kıyafetleri bavula koyma konusunda endişelenmeyin ve sadece bol bol üstler ve şortlar toplayın. Ve bol bol mayo getirdiğinizden emin olun, çünkü zaten zamanınızın çoğunu oradaki güzel suda geçirmek isteyeceksiniz.

Yanınızda Böcek İlacı ve Güneş Kremi Getirin

Filipinler’de geçirdiğiniz zamanın çoğu dışarıda geçeceğinden, yanınızda güneş kremi getirmeyi unutmayın. Güneş kremlerinin çoğunda ağartıcı veya cilt beyazlatıcı kimyasallar var bu yüzden evden kendi güneş kreminizi getirin.

YORUMLAR