Herşey Dahil Otelde Ne Yenir?

Kimisi havaların ısınmaya başlamasıyla, kimisi de kış mevsiminden tatil rezervasyonu yapmaya başlamaktadır. Genellikle insanlar, tatil boyunca hem çok fazla şeyden yararlanıp hem de ekonomik olsun isterler. Bu nedenle tatil müşterileri “her şey dahil” konseptine büyük bir ilgi gösterirler. Bu “her şey dahil” konsepti genellikle yanlış anlaşılmaktadır.

“Her Şey Dahil” Ne Anlama Gelmektedir?

herseydahil5

Bu paket ile otelin tüm hizmetlerinden yararlanılacağı düşünülür. Ancak bu tanım sadece yeme-içme ile ilgilidir. Çoğu otelde bu kampanya, aktiviteleri kapsamamaktadır. Bu kampanya sayesinde tatil boyunca istediğiniz kadar yiyip içebilirsiniz. Meşrubat olarak da alkolsüz tüm içecekleri kapsar. Alkollü içecekler için genellikle ek ücret ödemeniz gerekmektedir.

Kampanyayı satın alan müşterilerin yanıldığı bir diğer nokta ise istedikleri vakit yemek yeme veya meşrubatlar içme hakkına sahip olduğu düşüncesidir. Ancak bu “her şey dahil” konseptinin belirli saatleri vardır. Paketi satın alan müşterilerin bu saatleri öğrenmesi ve düzenli olarak takip etmesi gerekmektedir. Bu saatlerin dışında verilecek siparişlerin ücretleri, oda numarasına ek olarak yansıtılacaktır. Bu kampanya genelde açık büfe tarzında olmaktadır. Otel odasına sipariş vererek de yararlanılan oteller de vardır.

 

Otellerde Aktiviteler Nelerdir?

Müşteriler aktiviteler konusunda biraz temkinli olmalıdır. Her aktivite için önceden bilgi almalı, ücretsiz veya ücretli olduğuna kanaat getirip ondan sonra dahil olunmalıdır. Aksi takdirde bilgisiz gidilen aktiviteler ücretli çıktığında, size biraz tuzlu bir fatura gelmesine sebep olabilir. “Ultra Her Şey Dahil” otellerinde bile tekne turları, rafting, doğa yürüyüşü, yakın çevredeki geziler bile ücretli olmaktadır. Peki, oteldeki tüm aktiviteler ücretli midir? Tabi ki de hayır. Otel içerisindeki bazı aktiviteler ücretsizdir. Hangi aktivitelerin ücretsiz olduğu, otelden otele değişmektedir. Otel içerisinde gerçekleşen aktiviteler; animasyonlar, voleybol, sabah jimnastiği, su jimnastiği, dart, havuz oyunları, mini disko, tiyatroda çeşitli yapılan şovlar, dalış, deniz paraşütü gibi aktiviteler gideceğiniz otelde sizi beklemektedir. Ancak daha önceden de söylediğimiz gibi aktiviteler veyahut kampanyalar otelden otele değişmektedir.

Önerilen İçerik :   Uygun Fiyatlı Tatil Otelleri

 

“Her Şey Dahil” Paketinde Menü İçerikleri Nelerdir?

herseydahil8

Konaklama süresi boyunca 3 öğün ana yemek, atıştırmalıklar, alkolsüz veya yerli alkol meşrubatları ile yeme-içme sınırsızdır. Bunların fiyatı daha önceden indirimli halde konaklama ücretine dahil edilmiştir. Ana yemekler genellikle açık büfe olup, her insana hitap edecek şekilde hazırlanmaktadır.

Kahvaltıda; çeşitli peynirler, çeşitli zeytinler, çeşitli içecekler, sucuk, salam, sosis, bal, kaymak, çeşitli reçel tipleri, yumurta (sahadan, rafadan, haşlanmış), yeşillikler, çeşitli salatalar, helva, jambon, domates, biber, salatalık, kuru kayısı, kuru incir, ceviz, simit çeşitleri, poğaça çeşitleri, börek çeşitleri vs. olabilir.

Öğle yemeğinde otellerde; koyun, dana, keçi, tavuklardan yapılan ana yemeklerin yanında yardımcı yemekler (pilav, sebze sotesi, börekler), çeşitli içecekler ve zeytinyağlı yemekler şeklinde çok zengin bir menüsü vardır. Bunların dışında vejetaryen yemekler de bulunmaktadır. Otel menüleri her kesime hitap etmelidir.

Akşam yemeğinde; çorbalar, dana eti, koyun eti, tavuk eti, keçi eti, bunlardan yapılan yiyecekler, yan yemekler, salatalar, ekmek çeşitleri, çeşitli içecekler ile öğle yemeğine benzer bir menüsü vardır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir