Uygun Yurtdışı Balayı Tatili

Mekân seçimi, davetiyeler, gelinlik tercihi, pasta seçimi, kuaförü, küs akrabaları bir araya getirmemek için saatlerce düşünülen masa düzeni derken çiftler daha evlenmeden önce yorgun başlıyorlar yeni hayatlarına. Balayı, bütün bu karmaşa bittikten sonra keyif içinde rahat bir nefes almalarını sağlayan bir kaçış imkânı aslında. Bu stresli dönemden sonra en hesaplı ve en güzel tatil çiçeği burnunda bütün evli çiftlerin hakkı. Ülkemizde balayı denilince maalesef akla ilk sahil kentlerine gidip 1 hafta boyunca havuz kenarında yatıp, aslında çokta bir şey yapmadan binlerce liranın ödendiği tatil türü akla gelmekte. Bu yazıda, Antalya ya da İzmir’in tek seçenek olmadığı, Dünya’nın en Kuzey’ine gitmek de aynı hesaba gelecek, üstelik fazladan iki üç ülke görerek hem ufkun genişleyeceği hem de bütün karmaşadan olabildiğince uzaklaşarak keyifli bir tatil sürmenin sırları paylaşılacaktır.

 

Neden İskandinav Ülkeleri?

norvec

Yaz ayının o insanı kavuran sıcağından kaçmak, Kuzey ülkelerine özel o eşsiz şehir atmosferine yakından tanıklık edebilmek, Estonya, Letonya, Litvanya gibi Baltık ülkelerine yaklaşıp çok uygun fiyatlara gününüzü renklendirebileceğiniz alternatiflerinizin olması ve gittiğiniz mevsime özel sadece Dünya’nın tek Kuzey bölgesinde yaşayabileceğiniz imkânların olması balayını burada geçirmek için cazip olan nedenlerden…

 

İskandinav Ülkelerinde Nereye Gidebilirim?

 

İskandinavya; Norveç, Danimarka ve İsveç’i kapsamaktadır. Fakat sadece bu ülkelerle sınırlı kalmayıp, komşu ülkeler olan Finlandiya, Estonya, Letonya gibi ülkelere kolaylıkla gidebilirsiniz!

 

Bu Balayının Maliyeti Tahmini Ne kadar Olur?

 

Önceden alacağınız uçak biletinden sonra, ülkeler arası geçiş yapmak oldukça uygun! 5 Euro’ya otobüs bileti alabileceğiniz bu ülkelerde, balayınızın maliyeti sizin kaç ülke görmek isteyeceğinize ve konaklama seçiminize göre farklılık gösterecektir. Ortalama olarak, kişi başı 1700-2000 TL’ye klişeden uzak keyifli bir balayı geçirmek mümkün!

Önerilen İçerik :   Balayı Tatili İçin 10 Neden

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir