Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Bir Android telefonu kaybetmek korkunç bir durumdur ve bir kabustan başka bir şey değildir. Fakat bu durumu biraz olsun hafifletmenin bazı yolları var. Bu yazıda, kaybolan Android telefonu bulma kolay ve hızlı bir şekilde bulmanın birkaç yöntemini paylaşacağız.

İçerik:

Kayıp Android Telefonunuzu Nasıl Bulabilirsiniz?

Cihazımı Bul

Google’ın Cihazımı Bul özelliğini kullanarak kaybolan bir Android Telefonu bulmak için ilk ve en uygun çözüm. Bu Cihazımı Bul özelliği ile kaybolan Android telefonunuzu kolayca geri alabilir, güvenli hale getirebilir veya içerdiği verileri silebilirsiniz. Bunun için Samsung account hesap açma işlemini yapmanız gerekir.

En iyi yanı, Android telefonunuzu izlemek için bu uygulamayı yüklemenize gerek olmamasıdır. Kayıp Android telefonu takip etmek için gereken tek şey, telefonunuzun Google hesabına bağlı olması ve internetin üzerinde olmasıdır.

  1. Web tarayıcınızda “Google Cihazımı Bul ”u ziyaret edin
  2. Aynı Google hesabına birden fazla Android cihazı kayıtlıysa, cihaz simgesini yakından analiz ederek aradığınızı seçin.
  3. Artık görüntülenen haritada Android telefonunuzun son konumunu görebileceksiniz.
  4. Bu haritanın altında 3 seçenek göreceksiniz:

Sesi Oynat

Bu, telefonunuzu 5 dakika boyunca tam ses seviyesinde çalacaktır. Telefonunuz titreşim veya sessiz modda olsa bile.

Güvenli Cihaz

Kaybolduysanız, telefonunuz kilitli değilse veya parolalarınız korunuyorsa “ Güvenli cihaz” seçeneğini seçin. Bu seçenek, kaybolan telefonunuzu bir PIN, desen veya şifre ile kilitlemenizi kolaylaştırır. Kilit ekranınıza telefon numaranızı veya mesajınızı da ekleyebilirsiniz. Bu, kaybolan telefonunuzun kolayca iade edilmesi için başka bir kullanıcının sizinle iletişime geçmesine yardımcı olacaktır.

Cihazı Sil

Telefonunuzun önemli verilerine başka birinin erişmesini istemiyorsanız. Bu durumda, Cihazı Sil seçeneğini kullanarak kalıcı olarak silin. Bu seçenek, Android telefonunuzun dahili belleğinde bulunan tüm verileri kalıcı olarak siler. Ancak SD kartta bulunan verileri silmez. Bu seçenekle tüm verileri sildikten sonra Cihazımı Bul, cihazınızı izleyemez.

Önerilen İçerik :   Monokristal Güneş Paneli Nedir?

Google Haritalar’ı Kullanarak Telefonunuzun Konumunu İzleyin

Cihazınızı Google haritalarla bulmak, cihazınızın yerini belirlemenin bir başka en iyi yoludur. Bunun için Google Haritalar konum geçmişini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bunu PC’nizden yapmanız gerekir. Bu, cihaz konum geçmişiniz etkinleştirildiğinde kullanışlıdır. Birçok cihaz varsayılan olarak etkinleştirilmiştir.

  1. Web tarayıcınızda Android.com/find adresini ziyaret edin .
  2. Şimdi, kayıp Android telefonunuzda kullandığınız aynı Gmail hesabı ve şifresiyle oturum açın.
  3. Bu, ekranınızda telefonunuzun yaklaşık olarak görebileceğiniz Google haritasını açacaktır. yer.
  4. Konum Geçmişini Göster seçeneğini alacaksınız . Burada, cihazınızın konum geçmişi için birkaç yol bulabilirsiniz. Dilerseniz belirli bir güne tıklayabilir veya “ Göster ” açılır listesinden günü seçebilirsiniz. Telefonunuzun kaybolduğu günü seçtiğiniz anda, harita size cihazınızın konumunu gösterecektir. Her konum için kırmızı bir nokta işaretlenecek ve cihazın hareketi kırmızı bir çizgi olarak işaretlenecektir.
  5. Cihazınızın en son konumunu görüntüleyebilirsiniz. Sadece “ Zaman Damgasını Göster ” seçeneğine tıklayın ve listeden en son zamanı seçin. Hemen harita, konumu zaman damgasına göre yakınlaştırır.
  6. Mevcut cihaz konumunuzu alamazsa, son konumu gösterecektir.

Not: “Telefonumu Bul” çalışmıyorsa, bunun nedeni Wi-Fi veya mobil ağ olmaması olabilir.

YORUMLAR