Organik %100 Keçi Peyniri

Keçi peyniri keçi sütünden yapılmaktadır ve inek sütünden yapılan peynirden daha iyi ve daha sağlıklıdır. İnek peynirine göre daha düşük sodyum, daha az laktoz, daha küçük ve sindirimi kolay yağlar ve daha yüksek mineral ve vitamin seviyeleri olmasa da benzerleri vardır.

Diğer peynir çeşitleri gibi keçi peynirleri de farklı doku ve türleri mevcuttur. Onu olgunlaşmamış veya olgunlaştırdınız ve her birinin dokusu yumuşak, yarı yumuşak veya sert olarak tanımlanmaktadır. İster olgunlaşmamış tazesini salatalarınızda bulundurabilir isterseniz de mikrobiyal kültürler ile eskitilmiş inek peyniri gibi kullanabilirsiniz.

Keçi Peynirinin Faydaları

  • Sağlıklı yağ kaynağı sağlar

Keçi peyniri neden iyi bir yağ kaynağıdır? Bir porsiyon tam yağlı keçi peyniri, çoğunluğu doymuş olan yaklaşık altı gram yağ içerir. Doymuş yağın zararlı ve kalbiniz için “tehlikeli” olduğu konusunda kötü bir üne sahip olsa da, bunun aksini gösteren çok fazla kanıt var. Örneğin, Fransızlar dünyanın en çok peynir ve tereyağı kullanan ülkelerden biri olmasına rağmen, daha az tüketen diğer ülkelere göre daha yüksek kalp hastalığı oranlarına sahip değiller. Gerçekte, “Fransız paradoksu”, yüksek diyet kolesterolü ve doymuş yağ tüketimine rağmen Fransa’nın düşük koroner kalp hastalığı ölüm oranlarına atıfta bulunmaktadır. Yağ, diğer şeylerin yanı sıra beslenme emilimine, hormon sentezine ve beyin işlevine yardımcı olduğu için her diyetin önemli bir bileşenidir.

  • İyi bir kalsiyum ve protein kaynağı

Keçi sütü ve keçi peyniri, diğer süt ürünleri gibi, kalsiyum bakımından yüksektir; bu nedenle, yeterince yeşil sebze, badem veya kabuklu deniz ürünleri tüketmiyorsanız bulmak zor olabilir. Keçi peyniri ve diğer çiğ peynirler gibi her gün bir veya iki porsiyon yüksek kaliteli süt ürünü, türüne bağlı olarak günlük kalsiyum ihtiyacınızın %10 ila %30’unu karşılayabilir.

  • Probiyotikler mevcuttur
Önerilen İçerik :   Almanya Serbest Meslek Vizesi Nasıl Alınır?

Probiyotikler, fermente gıdalarda doğal olarak gelişebilir veya üreticiler tarafından konsantrasyonlarını artırmak için eklenebilir. Örneğin peynir üreticileri, peynir bu mikroplar için uygun bir taşıyıcı olduğundan, yoğurtta olduğu gibi peynire de probiyotik bakteri suşlarını giderek daha fazla ekliyor. Keçi peyniri genellikle termofilik, bifudus, bulgaricus ve asidofilus gibi probiyotikler açısından zengindir, bu tür peynirlerin kürlenirken geçirdikleri fermantasyon sürecinden dolayı. Probiyotik gıdalar, bağırsak sağlığını artırmak, bağışıklığı artırmak ve alerjileri ve inflamatuar yanıtları azaltmak dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlar.

Organik %100 keçi peyniri satın almak isterseniz https://www.sarkoyciftlik.com.tr/ sitesinden sipariş verebilirsiniz.

YORUMLAR