İsviçre’de Gezilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler

Nefes kesen Alp manzarasından masalsı bir çekiciliğe sahip pitoresk köylere kadar İsviçre’de her şey var. İsviçre’nin çarpıcı doğal güzelliği için dünyanın her yerinden gezginler geliyor. İstediğiniz tatil türü ne olursa olsun, İsviçre herkes için bir şeyler sunar. Nereye gideceğinize karar verirken nereden başlarsınız?

Alplerin karla kaplı yüksek dağları, yemyeşil vadiler, pırıl pırıl mavi göller ve pitoresk göl kıyısındaki kulübeler, ülkeye başka hiçbir yerde sunamayacağı belirli bir çekicilik sağlıyor – ama nereden başlayacaksınız? Bugün, İsviçre’de ziyaret edilecek en iyi yerlerden bahsedeceğiz.

İçerik:

İsviçre’de Yapılacak En İyi Şeyler ve Gezilecek Yerler

Luzern

Bu orta çağ kasabasında köprüler, deniz kıyısındaki gezinti yerleri, freskli tarihi binalar ve köpüren fıskiyelere sahip güneşli meydanlar vardır ve bu da onu muhteşem ve popüler bir turistik yer haline getirir.

Luzern, ünlü solistleri, şefleri ve orkestraları Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki yıllık Uluslararası Müzik Festivali’ne çeken müzik konserleriyle ünlüdür. Şapel Köprüsü ve Aslan anıtları gibi tarihi yerler insanları kendine çeker, ancak tarih meraklıları, özellikle İsviçre Ulaşım Müzesi’nde görülecek çok sayıda başka turistik yere sahip olacaktır. Luzern, Luzern Gölü boyunca yer alır ve dağlarla çevrili Alpler’in eteklerinde yer alır.

Gölün birkaç kolu vardır, bunların en belirginleri batıda Urnersee ve doğuda Zugersee’dir. Luzern Gölü, özellikle su sporları veya yakındaki dağlarda yürüyüş yapmak isteyenler için popüler bir turistik yer. Luzern, hem Pilatus Dağı’nda hem de Rigi’de ikonik teleferiklerle dolu bir destinasyondur. Luzern’i çevredeki dağlara bağlayan birkaç teleferik sistemi var. Gölde tekne gezintisi, dünyanın en dik dişli rayında gezinti ve dağın zirvesine teleferik yolculuğunu içeren Pilatus Dağı zirvesine Altın Gidiş-Dönüş biletini almanızı öneririz.

İsviçre'de Gezilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler
İsviçre’de Gezilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler

Grindelwald

Birçoğu, keşfedilecek pek çok zevkle Jungfraujoch gezisine çıkmak için geliyor. Ancak zirveye olan inanılmaz yolculuğuyla, sizi bir varış noktası olarak Grindelwald’a çekecek birçok başka şey var. Tüm yıl boyunca bu muhteşem manzarada her zaman sunacak çok şey vardır. Bu, dağ yollarının güzelliğini, masmavi gökyüzünü ve güzel çevreyi saran parlak yeşil otlakları, büyüleyici şirin İsviçre kentini, mükemmel yerel mutfağı ve çok daha fazlasını küçümsemek için değildir.

Önerilen İçerik :   İngiltere'de Gezilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler

Birçoğu için, 800 metrelik inanılmaz bir zipline deneyimiyle dağların üzerinden süzülme şansı veren, sizi saatte 83 km’de güvenli bir şekilde sabitlenmiş ve bir kartal gibi erişilebilen bir kartal gibi aşağı inen İlk Planör var. Grindelwald’ın sunduğu her şeyi kaçırmak istemeyeceksiniz ve mümkün olduğunca çok şey içinize çekmek isteyeceksiniz.

Lauterbrunnen

Şimdiye kadar tüm İsviçre’deki en popüler yerlerden biri. Lauterbrunnen, Jungfrau Bölgesi’ne açılan kapıdır ve 72 Şelaleler Vadisi olarak anılır. Yüksek kaya duvarları ve birçok şelale, küçük kasabaya Mürren, Wengen, Jungfraujoch ve Schilthorn’a bir geçiş kasabası olarak hizmet eder ve yıl boyunca turistlerle dolup taşar.

Zürih

İsviçre’nin en büyük şehri, merkezi ulaşım merkezi olan Zürih, dünya çapında insanlar tarafından çok seviliyor. Bu zengin bankacılık başkenti, inanılmaz bir kültürel hazineler dizisine sahiptir. Antika dükkanlar, kafeler ve galerilerin bulunduğu Eski Şehir’deki Arnavut kaldırımlı sokaklarda harika bir yürüyüş turuna başlayabilirsiniz.

Avrupa’nın en keyifli alışveriş kollarından birine sahip olan ve hem mücevher, hem moda hem de saat satan harika butik tasarım mağazalarını çağıran bir mil uzunluğundaki Bahnofstrassee var. Zürih Gölü, İsviçre’nin en büyük göllerinden biridir ve turistler için yapacak çok şey sunar. Tekne gezintilerinden balık tutmaya, yüzmeye ve doğa yürüyüşüne kadar, bu pitoresk gölü ziyaret eden herkes için bir şeyler var. Çevredeki dağların manzarası nefes kesicidir ve göl, dinlenmek ve İsviçre’nin güzelliğini yaşamak için harika bir yerdir. İsviçre Ulusal Müzesi gibi kültürel zenginlik arayanlar için 100’den fazla galeri ve 50 müzenin yanı sıra Zürih Hayvanat Bahçesi veya şehir ve kırsaldan Uetliberg Dağı’na tren yolculuğu gibi birçok heyecan verici sergi var. Gezgin olursanız olun, Zürih sizi bekliyor.

Önerilen İçerik :   Berlin Rehberi - Berlinde Gezilecek Yerler

Bern

İsviçre’nin Bern’in başkenti olan Aare Nehri’nin bir yarımadasında yer alan, eski dünyanın cazibesini yayar ve şehrin orta çağdan kalma eski kenti, ünlü bir UNESCO Dünya Mirası alanıdır. Arnavut kaldırımlı caddede geziniyor veya ülkenin en yüksek katedralini keşfediyor olun, yapılacak ve görülecek çok şey var.

Eşsiz hareketli kuklalara sahip bir ortaçağ saat kulesi olan Zytglogge’u veya eski şehir merkezinden güzel manzaralar sunan Rosengarten’i kaçırmayın. Bern’de keşfedilmeyi bekleyen birçok turistik yer var. Sanatseverler, Rönesans tarzı zarif parlamento binasını veya aile dostu Bear Park’ı daha iyi görebileceğiniz etkileyici galerileri ve pazarları takdir edeceklerdir.

YORUMLAR