Tatile Giderken Kombi Açık Mı? Kapalı Mı? Kalmalı

Bir tatil planlamak heyecan verici bir çabadır. Dikkate alınması gereken pek çok şey var ve kombinizi açık bırakma düşüncesi zahmetli görünebilir. Büyük olasılıkla evinize kötü bir şey olacaksa endişeleniyorsunuz. Mantıksız bir enerji faturası beklemenin rahatsızlığından bahsetmiyoruz bile. Tatile gittiğinizde kombinizi kapatmanız gerekip gerekmediğini açıklığa kavuşturmaktan mutluluk duyarız. Bunun için, beklediğiniz maliyetlere ve tehlikelere biraz ışık tutacağız.

İçerik:

Tatile Giderken Kombi Kapatmalı Mısınız?

Her kombi tipi, özellikle yaşını düşünürsek, farklı performans gösterir. Daha sonra, daha eski bir ünite arıza sorunlarına eğilimli olabilir. Bu anlamda, siz uzaktayken eski kombinizi açık bırakma konusunda endişeleniyorsanız bu anlaşılabilir bir durumdur.  Ancak adil olmak gerekirse, sertifikalı bir profesyonel tarafından düzenli olarak bakımı yapılmadığı takdirde modern ısıtma sistemlerinin bile sorunları olabilir. Bu nedenle, yeni ısıtma üniteniz açıkken tatile çıkmaktan yine de rahatsız olabilirsiniz.

Başka bir notta, insanlar kombiyi uzun süre kapatmanın maliyetli bir hata olabileceğine inanıyorlar, ancak bu herkesin paylaşması gerekmeyen tartışmalı bir görüş. Sonuçta, tatildeyken açık bırakmak kulağa çok enerji ve maliyet açısından verimli bir şey gibi gelmiyor, değil mi? Yine de, tatile çıkmak için seçtiğiniz yılın kombiyi açık bırakıp bırakmama kararınızda önemli bir rol oynayabileceğini söylersek, bu bilmece daha az bir ikilem haline gelebilir. Öyleyse, havanın hangi yöne gitmeye karar vereceğinizi nasıl etkileyebileceğini görelim.

Tatile Giderken Kombi Açık Mı? Kapalı Mı? Kalmalı
Tatile Giderken Kombi Açık Mı? Kapalı Mı? Kalmalı

Yaz Tatillerinde

Yaz aylarında kombinizi kapatabilir, evinizde veya ısıtma sisteminizde istenmeyen bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Sıcak hava, mükemmel tatilin tadını çıkarırken mülkünüzü sıcak tutmak için ünitenize ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir.

Kışın Tatildeyken Merkezi Isıtma

Kış mevsiminde, özellikle de dışarısı cıvıl cıvıl olduğunda bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız, siz yokken kombinizi açık tutsanız iyi olur.  Isıtma ünitesi, siz ve aileniz için evi sıcak tutar. Bunun için boruların donmasını engeller ve gereksiz sorunlarla uğraşmak zorunda kalmamanızı sağlar.  Kimse sadece buzlu bir mülk bulmak için eve dönme fikrinden hoşlanmaz. Kombiyi düşük ısıda çalıştırmanız, dönüşünüzde güzel ve sıcak bir mülkte konforunuzu garanti eder.

Önerilen İçerik :   Schengen Vizesi Süreci, Kolay Çıkartma Taktikleri - 2023

Tatilde Kombiyi Açık Bırakmak Tehlikeli mi?

Siz ve diğer birçok ev sahibi, evde kimse yokken çalışan bir kombiden ayrılma fikriyle uykunuzu kaybedersiniz. Endişelenme, harap bir mülke geri dönme şansı çok zayıf. Bunun için, kombinizin sertifikalı bir uzman tarafından düzenli olarak denetlenmesi koşuluyla, siz uzaktayken arızalanması ve zehirli karbon monoksit sızdırmaya başlaması pek olası değildir.

Yaz sadece bir tatil için harika bir zaman değil, aynı zamanda kombi bakım denetimi için de doğru zamandır. Profesyoneller, siz uzaktayken rahatsız edilmeden bir tatil ve güvenli bir ev sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, iyi çalışan ve bakımlı bir ünite, kışı sıcak ve konforlu bir evde karşılamanızı sağlayabilir. Kombi servisi sunan kalifiye ısıtma mühendisleri, cihazınızı kapsamlı bir şekilde inceleyebilir ve bozulmaması için gerekli bakımları yapabilir. Isıtma sisteminize dikkat edin ve fırsatınız olduğunda yıllık bakımını yaptırın!

YORUMLAR