Uçakta En İyi Koltuk Hangisidir?

Ön koltukların altında eşya saklama yeri olmayan noktalardan arkaya yatmayan koltuklara kadar, uçakta nerede oturduğunuz konusunda bilgili değilseniz başınıza gelebilecek pek çok olası sıkıntı vardır. Ancak konu uçaktaki en iyi koltuklar olduğunda herkese uyan tek bir cevap yoktur.

En iyi koltuk tamamen ihtiyaçlarınıza ve uçtuğunuz özel uçağa bağlıdır. Örneğin, tüm uçuş boyunca uyuyan bir kişi, koltuk arkadaşlarının onları tuvaleti kullanmak için sık sık uyandırdığı bir koridor koltuğu tarafından tamamen fırlatılabilirken, kalkmayı ve gerilmeyi seven biri bir pencere koltuğu tarafından kapana kısılmış hissedebilir.  Burada, çeşitli ihtiyaçlar için uçaktaki en iyi koltukları araştırıyoruz ve istediğiniz koltuğu nasıl alacağınıza dair ipuçları sunuyoruz.

İçerik:

Seyahat Tarzınız İçin En İyi Koltuklar

Türbülansın Etkilerini En Aza İndirmek İçin En İyi Koltuk

Engebeli bir yolculuk, rahatsız ediciden düpedüz rahatsız ediciye kadar değişebilir ve uçağın farklı bölümleri türbülansı diğerlerinden daha yoğun hisseder. Oturmak için en yumuşak yer kanatların üstüdür. Bu koltuklar, uçağın kaldırma ve ağırlık merkezine yakındır. En engebeli nokta genellikle en arka kısımdır. En arka sıralarda, kuyruğa en yakın olanlarda, vurma ve sallanma daha belirgindir.

Uçakta En İyi Koltuk Hangisidir
Uçakta En İyi Koltuk Hangisidir

Uçaktaki En Sessiz Koltuklar

Emniyet kemerinin şıngırtısından ve diğer anonslardan telaşlı bebeklere ve yolcular arasındaki konuşmalara kadar gürültü olması kaçınılmazdır. Bazılarından kaçınamazsınız, ancak bazı koltuklar genellikle diğerlerinden daha huzurludur.

Kuzine ve tuvaletlere yakın koltuklardan uzak durarak yolcuların ve çalışkan personelin koşuşturmacasını kulaklarınızdan uzak tutun. Uçağın önüne daha yakın olan koltuklar, motorların bulunduğu yere bağlı olarak (çok motorlu uçaklarda, bu kanatların altında) kanat üzerindeki veya arkadaki koltuklardan biraz daha sessizdir. Son olarak, içki arabasının sesinden ve koridordaki konuşmalardan gerçekten kaçınmak istiyorsanız, bir pencere kenarı koltuğu seçin.

Önerilen İçerik :   Yurtdışı Seyahat Sigortası

Uyumak İçin En İyi Koltuklar

Eğer uçakta uyuyabilen şanslı insanlardansanız, buna en uygun koltuğu seçerek uykunuzu optimize etmelisiniz. Öte yandan, uyumanız gerekiyorsa ve herhangi bir yerde uyuyamıyorsanız, doğru koltuğu seçmek önemlidir.

Önünüzde Yaslanacak Kimse Olmadığından, Kendinizi Sıkışık Hissederek Uyuyamıyorsanız, Bölmeli Bir Koltuk İdealdir. Uyurken Bir Tarafa Yaslanmayı Seviyorsanız, Pencere Koltukları Harikadır. Kaçınılması Gereken Koltuklar, Tuvaletleri, Mutfağı Ve Koridordaki Koltukları İçerir, Böylece Komşularınız Tuvaleti Germek Veya Kullanmak İçin Kalkarken Uykunuzu Rahatsız Etmemelidir.

Çocuklarla Seyahat İçin En İyi Koltuklar

Ailece seyahat etmek kolay bir iş değildir, bu nedenle mürettebatınız için önceden en iyi koltukları seçmek için çaba sarf etmek, gökyüzünde işleri daha sorunsuz hale getirebilir. Bir bebekle uçuyorsanız, bir beşik/skycot koltuğu talep etmelisiniz. Ancak, bu koltuklar bölmede yer aldığından talep görmektedir, bu nedenle talebi önceden havayolu ile yapın.

Genel olarak, aileler öne yakın oturmayı tercih edebilir, çünkü hem ekstra bacak mesafesi (bölmede oturuyorsa) hem de el bagajıyla uçağa daha kolay binme/inme olanağı sunabilir. Öte yandan, aileler tuvaletin yanında olduğu için en arkada oturmayı da sevebilirler.

YORUMLAR