Münih Gezilecek Yerler – Münih Seyahat Rehberi

Almanya’nın üçüncü büyük şehri ve Bavyera’nın başkenti olan şehrin sunabileceği çok şey var. Özellikle Münih’te yapılacak ve şehrin her yerine dağılmış gibi görünen tüm harika şeyleri göz önünde bulundurarak. Muhtemelen şehrin en ünlü yönlerinden biri Oktoberfest! Kendi başına bir fırsat ve tamamen eğlenceli olduğu söyleniyor, Münih’te Oktoberfest’ten daha fazlası var.

Münih’in neye benzediğini düşünürsek, Berlin ve Münih kardeş olsaydı, Berlin daha keskin ve havalı kardeş olurdu (deyim yerindeyse asi). Münih ise daha gösterişli, daha iyi huyludur (ama saçlarını dökmekten ve eski güzel vakit geçirmekten korkmaz). Münih’i hangi şekilde sınıflandırmak isterseniz isteyin, kesinlikle ziyaret etmeniz gereken en iyi Alman şehirlerinden biridir. Münih’te yapılacak o kadar çok şey ve o kadar çok eğlence var ki.

İçerik:

Marienplatz

Marienplatz Münih’in merkezi meydanıdır ve Almanya ile ilgili en sevdiğim şeylerden birine ev sahipliği yapar – Noel pazarları ( bunlar sadece Aralık ayı civarında açıktır ). Aralık ayı dışında, Eski ve Yeni Belediye Binalarının yanı sıra burada dikkatinizi çekmek için yarışan Gotik kuleyi bulacaksınız.

Münih Gezilecek Yerler - Münih Seyahat Rehberi
Münih Gezilecek Yerler – Münih Seyahat Rehberi

İngiliz Bahçesi

910 dönümlük bir alana yayılan İngiliz Bahçesi, aslında şehirdeki en büyük parkın adıdır. Park, klasik İngiliz tarzında tasarlanmıştır, bu nedenle zarif gül bahçeleri, yapay bir göl ve genişleyen gür yeşilliklerle karşılaşabilirsiniz.

Meryem Ana Katedral Kilisesi

Güney Bavyera’nın ana kilisesi olan Meryem Ana Katedral Kilisesi’nin geçmişi 1488’e kadar uzanır. Kilisenin en önemli özelliği, kapının yanında bulunan ve şeytanın kendisinden olduğu söylenen sahte bir ayak izidir.

Münih Residenz

Avrupa’nın en güzel ve süslü saraylarından biri olarak bilinen Münih Residenz’de bir zamanlar İmparatorlar, Krallar ve Kraliçeler yaşıyordu – bu günlerde, istediğiniz gibi yapmak sizin elinizde (* orada biraz abartı var) . Burada 10 avlu ve 130 avlu var, bu yüzden burada bir ziyaretin gününüzün oldukça önemli bir bölümünü kaplayabileceğini göreceksiniz, bu nedenle ziyaretinizi buna göre planlayın.

Önerilen İçerik :   İsviçre'de Gezilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler

Yeni Belediye Binası

Münih’teki Yeni Belediye Binası, tüm şehirdeki en tanınmış binalardan biridir ve Marienplatz’dayken göz atmaya değer. Bunun çoğu, süslü oyma figürlerden oluşan süslü cephesi sayesinde. Şimdi ‘Yeni’ desek de bu Gotik yapı 100 yılı aşkın bir süredir.

Asam Kilisesi

Asam kardeşler tarafından yaptırılan Asam Kilisesi’nin Münih’in en güzel kiliselerinden biri olduğu söyleniyor. İçeride çarpıcı freskler, oldukça etkileyici karmaşık mimariler ve hatta yağlı boya tablolar bulacaksınız. Bu kesinlikle kamera için bir tane, bu yüzden fotoğrafa hazır olduğunuzdan emin olun. Kalmak için gerçekten etkileyici bir yer için,  Roomers Münih, İmza Koleksiyonu’na bakın. Yatak odasında yumurta şeklinde küvet bulunan Şehir Manzaralı Deluxe odalarını isteyin!

Asam Kilisesi

Aziz Petrus Kilisesi

Münih’in en eski kilisesi olmasıyla ünlü olan St Peter’s Church, keşişler tarafından inşa edilmiştir ve görülmesi gereken harika bir manzara olan Petersburg Tepesi’nin üzerinde yer almaktadır. 1300’lerde inşa edilmiş, dekore edilmiş sunak ve boyalı paneller, şehirdeyken Münih’te yapılacak en iyi şeylerden biridir.

Bayerische Staatsoper (Bavyera Devlet Opera Binası)

Yüzyıllar önce inşa edilen bu tiyatro, Münih’teyken görülmeye değer ve görülmeye değer. Çarpıcı mimarinin yanı sıra, operalar bu güne kadar hala burada sergileniyor, bu yüzden ‘tam deneyim’ elde etmek için kendinize bir bilet aldığınızdan emin olun.

Hellabrunn Hayvanat Bahçesi

89 dönümlük geniş bir alana yayılan bu hayvanat bahçesi, düzenli olarak Avrupa’nın en iyi hayvanat bahçelerinden biri olarak övgüler kazanıyor. Hayvanat bahçeleri, gezginler için anlaşılır bir şekilde hassas bir konudur, ancak şimdi, daha iyi hayvanat bahçeleri, hayvanlar için bilgi, saygı ve sevgi oluşturmaya yardımcı oluyor – çok genç yaşlardan bile ve bu, vahşi yaşamın korunmasında oldukça olumlu bir güç olabilir. Hayvanat bahçesinin kendisi de hayvanları korumak için dünya çapındaki koruma projelerinde yer almaktadır. Burada 19.000’den fazla hayvan var ve buradaki hayvanların doğal yaşam alanlarının mümkün olduğunca bozulmamasını sağlamak için tüm alan koruma alanı olarak belirlendi.

Önerilen İçerik :   İtalya Vatandaşı Nasıl Olunur?

YORUMLAR