Yunanistan Deniz Tatili Nerede Yapılır?

 

Yunanistan gerek tarihi dokusu gerekse eşsiz adaları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Türkiye’ye komşu olan Yunanistan, tarihi dokusu, güzel adaları ve sahilleri ile sizleri davet ediyor.

 

Tatil öncesi tatilden neler beklediğinizi belirlemeniz faydalı olacaktır. Beklentilerinizi belirledikten sonra tatilinizi nasıl bir ortamda geçirmek istiyorsunuz, sıra geldi bunu belirlemeye. Eğer çok fazla yer görmek isterseniz bu çok fazla yer değiştirmeniz anlamına gelecektir. Bu durumda tatiliniz, valiz boşaltıp toplamakla geçecektir. Bu durum can sıkıcı olabilir ve tek bir yere bağlanıp kalmanıza neden olabilir.

 

Yunanistan denilince akla ilk gelen yerler adalar olsa gerek. Ancak kısa süreli tatilinizde ne kadar fazla ada gezebilirsiniz? Bunun için size önerimiz gemi ile Yunan adaları tatili yapmak.

 

Yedi günlük ortalama bir tatil süresince gemi ile ziyaret edebileceğiniz adalar hangileri ve bu adalarda neler yapılabilir?

 

Gemi ile Yunan Adaları Tatili

 

Gemi İçinde Yaşam

 

Gemi içerisinde seçebileceğiniz farklı tipte odalar mevcut. Dilerseniz iç kabin, dilerseniz dış kabin ve dilerseniz de balkonlu kabinlerden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Genel olarak iç kabinler en uygun kabinlerdendir. Kısa süreli bir deniz yolculuğu yapılacak ve birçok limana uğranacak ise hizmet kalitesi açısından bir fark olmayacağı için iç kabinleri seçebilirsiniz.

 

Kabin seçerken yemek ve aktivite alanlarına daha yakın olması nedeniyle orta kısımda bulunan kabinleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Ayrıca eğer çocuğunuz ile tatile çıkacaksanız seçtiğiniz kabinin çocuk oyun alanına yakın olmasında fayda olacaktır.

 

Kabinler otel odaları gibi konforlu dizayn edilmiştir.

 

Gezilecek Adalar

 

Midilli

 

Yunanistan’ın en yeşil adalarından biridir. Adada çok sayıda kilise bulunmaktadır. Buraya geldiyseniz Sigri’de bulunan Doğa Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Agiasos adındaki şirin Rum köyünden hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Adayı en rahat araç kiralayarak gezebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz özel plajlardan da faydalanabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Yaşlılar için En İyi Tatil Yerleri

 

Bu arada Yunanistan’da bir kafeye oturduğunuzda sipariş ile birlikte masanıza büyük bir şişe su gelmekte. Bu ücrete dahil olmayan bir ikram. Kahvenizin yanında da mis kokulu bir kek ikram edilmekte. Kekin tadı aynı bizimkiler gibi.

 

Rodos

 

Rodos’ta Monte Smith Tepesi, Büyük Üstadlar Sarayı gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Rodos Kalesi içerisinde yer alan eski kent UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Burayı ziyaret ettiğinizde kendinizi orta çağlarda yaşamış gibi hissedebilirsiniz. Adada Osmanlı’dan kalan Kanuni Sultan Süleyman Cami’sini ve Meryem Ana kilisesini de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

 

Siena ve Salakos köyleri de turistlerin epeyce dikkatini çeker yerleşim yerlerinden ikisi.

 

Girit Adası

 

Yunanistan’ın en büyük adası Girit adasıdır. Aya İrini geçidi ve Venedik Kalesi mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Girit Doğal Tarih Müzesi, Girit Arkeoloji Müzesi, Knossos Açık Hava müzesi de adaya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bu yerleri ziyaret ettikten sonra dilerseniz plaj molası verebilirsiniz.

 

Ayrıca Yunanistan adalarının tümünde olduğu gibi şehir tutu yapan otobüsler aracılığı ile vakit kaybetmeden şehri gezebilirsiniz.

 

Atina

 

Atina denilince ilk akla gelen yer Akropolis. Akropolis, yüksek şehir anlamına geliyor. Bunun yanı sıra şehirde Ulusal Arkeoloji Müzesi, Savaş Müzesi, Ancient Agora Müzesi de yine görülecek yerlerden.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir