Yunanistan’da Tatil

Yunanistan denilince akla ilk gelen yerler adalar olsa gerek. Ancak kısa süreli tatilinizde bu adaların kaçını ziyaret edebilirsiniz? Bunun için dilerseniz gemi ile Yunan adaları tatili yapabilirsiniz.

Bu yazıda yedi günlük bir tatil süresince gemi ile ziyaret edebileceğiniz adalar ve bu adalarda neler yapabileceğinize dair bilgiler derlendi.

rodos tatil

Gemi ile Yunan Adaları Tatili

Gemi İçinde Yaşam

Gemi içerisinde seçebileceğiniz farklı tipte odalar mevcut. Dilerseniz iç kabin, dilerseniz dış kabin ve dilerseniz de balkonlu kabinlerden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Genel olarak iç kabinler en uygun kabinlerdendir.

Kısa süreli bir deniz yolculuğu yapılacak ve birçok limana uğranacak ise hizmet kalitesi açısından bir fark olmayacağı için iç kabinleri seçebilirsiniz.

Kabin seçerken yemek ve aktivite alanlarına daha yakın olması nedeniyle orta kısımda bulunan kabinleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Ayrıca eğer çocuğunuz ile tatile çıkacaksanız seçtiğiniz kabinin çocuk oyun alanına yakın olmasında fayda olacaktır.

Kabinler otel odaları gibi konforlu dizayn edilmiştir.

 

Gezilecek Adalar

girit tatil

Midilli

Yunanistan’ın en yeşil adalarından biridir. Adada çok sayıda kilise bulunmaktadır. Buraya geldiyseniz Sigri’de bulunan Doğa Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Agiasos adındaki şirin Rum köyünden hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Adayı en rahat araç kiralayarak gezebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz özel plajlardan da faydalanabilirsiniz.

Bu arada Yunanistan’da bir kafeye oturduğunuzda sipariş ile birlikte masanıza büyük bir şişe su gelmekte. Bu ücrete dahil olmayan bir ikram. Kahvenizin yanında da bir dilim kek ikram edilmekte.

 

Rodos

Rodos’ta Monte Smith Tepesi, Büyük Üstadlar Sarayı gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Rodos Kalesi içerisinde yer alan eski kent UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Burayı ziyaret ettiğinizde kendinizi orta çağlarda yaşamış gibi hissedebilirsiniz. Adada Osmanlı’dan kalan Kanuni Sultan Süleyman Camii’ni ve Meryem Ana kilisesini de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Mykonos'a Nasıl Gidilir - Mykonos'ta Yapılacaklar

Siena ve Salakos Köyleri de turistlerin epeyce dikkatini çeken yerleşim yerlerinden ikisi.

 

Girit Adası

yunanistan tatili

Yunanistan’ın en büyük adası Girit adasıdır. Aya İrini geçidi ve Venedik Kalesi mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Girit Doğal Tarih Müzesi, Girit Arkeoloji Müzesi, Knossos Açık Hava müzesi de adaya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bu yerleri ziyaret ettikten sonra dilerseniz plaj molası verebilirsiniz.

Ayrıca Yunanistan adalarının tümünde olduğu gibi şehir tutu yapan otobüsler aracılığı ile vakit kaybetmeden şehri gezebilirsiniz.

 

Atina

yunanistan tatil

Atina Yunanistan’ın başkenti olup, antik harabeleri ile ünlüdür. Atina denilince ilk akla gelen yer Akropolis. Akropolis, yüksek şehir anlamına geliyor. Bunun yanı sıra şehirde Ulusal Arkeoloji Müzesi, Savaş Müzesi, Ancient Agora Müzesi de yine görülecek yerlerden.

Gezilecek yerlerin çokluğu nedeniyle Atina’yı ziyaret etmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Atina’da gezilecek yerlerden biri de kentin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Plaka’dır. Burası, Akropolis’in kurulduğu tepenin eteklerinde kalan bir yerleşim yeridir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir