Yurtdışında Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken yurtdışı şehirlerini gezip görmek zihnen mutluluk sağlayacaktır.

 

 1. Venedik

gidilmesi gereken yerler3

İtalya’nın kuzeydoğusunda kanallarla birbirinden ayrılan ve köprülerle bağlanan, yıllardır tablolarda, resimlerde görülen muhteşem bir şehir. İhtişamlı kiliseleri, rengarenk evleriyle insanların hayalini süsleyen bu yer rahat bir tatil yapmak isteyenler için birebir.

 

 1. New York

amerika3

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehridir. Farklı kültürlerden insanları, gelişmiş teknolojisi, her sokakta değişik yemek çeşitleri ile gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.

 

 1. Lhasa

 

Çin’de Tibet Özerk Bölgesi’nin başkenti ve en büyük şehridir. Tibetli Budistlerin başkanı ve Tibet hükümdarı Dalay Lama bu şehirde otururdu. Görkemli, güzel kokulu sarayları ve manastırlarıyla akıllara kazınan bir şehirdir.

 

 1. Rio de Janeiro

 

Bağlı olduğu eyaletin başkenti ve Brezilya’nın en büyük şehridir. Meşhur karnavallarıyla şehir kendini yıllardır medyada tutmaya devam ederken üstüne bir de Dünya’nın en ünlü iki kumsalı da bu şehirde.

 

 1. Londra

Ingiltere2

İngiltere’nin başkenti ve en önemli finans merkezlerinden birisi. Greenwich Kasabası (0 derece meridyeninin geçtiği bölge) Londra yakınlarındadır. Saygı duyulan gösterişli müzeleri, dünyaca ünlü mağazaları ile hayat bu şehirde.

 

 1. Petra

 

Ürdün’de Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasında yer alan antik kent. Tüm antik kentler arasında kendine özel bir çekiciliği vardır. Bir çölün ortasında, kocaman ve heybetli kayalara kazılarak yapılan bu antik kent ilgiyi her daim üzerine çekiyor.

 

 1. Roma

italya2

İtalya’da Lazio’nun başkentidir. Akdenize yakındır. Roma sokaklarında gezinirken adeta kendinizi bir müzede geziyor gibi hissedeceksiniz. Roma antik tiyatroları ve bölgeleriyle, güzel sanatlarıyla, tarihi anıtları ve güzel yemekleriyle size büyük bir fırsat sunuyor.

 

 1. Varanasi

 

Hindistan Uttar Pradeş eyaletinden bir şehirdir. Bir diğer adı Benares olan bu şehir Hindularca kutsal sayılan Ganj Nehri’nin yanında yer alır. Yüzyıllardır ibadet etmek için gelen misafirlerle Güneş’in doğuşunu izlemek sizler için çok güzel bir deneyim olacaktır.

Önerilen İçerik :   Pasaport Defteri Yenileme Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir