Amsterdam Canlı Seks Tiyatrosu ve Red Light Sokağı Rehberi

De Wallen olarak da bilinen Red Light Sokağı, şehrin en eski mahallesi ve yapılacak, görülecek ve yemek yenecek şeylerle dolu. Amsterdam’ın merkezinde, Merkez Tren İstasyonu’na sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Bu yazıda Red Light Sokağından bahsedeceğiz.

İçerik:

Fuhuş Nasıl Çalışır?

Red Light District’teki kadınlar sabah 8:00’den sabah 6:00’ya kadar pencerelerinin arkasında oturuyor ya da ayakta duruyorlar. Endüstri Hollanda’da 1811’den beri yasaldır ve 18 yaşın üzerindeki herkes vergilerini ödediği ve pencerelerinden çıkmadığı sürece yasal olarak fahişe olabilir.

Fuhuş hizmetlerini sokakta tanıtmak yasa dışıdır ve hem çalışan hem de müşteri için para cezasına çarptırılabilir. Bir Red Light District fahişesi kiralamak için, bir fiyat için pazarlık yapmak için bir kadının penceresine veya kapısına gidilir. Hizmet ve fiyat üzerinde anlaşmaya varıldıktan sonra, fahişe ve müşteri camla kaplı izleme alanının arkasındaki bir odaya geri dönebilir. Ülkenin rıza yaşı yasalarına göre müşteriler 16 yaşında veya daha büyük olmalıdır.

Red Light

Turistler İçin Red Light District Kuralları Var Mı?

Evet, Red Light Bölgesi’nde turistlerin bilmesi gereken birkaç yasa var.

  • Turistlerin hiçbir işçinin fotoğrafını veya videosunu çekmesine izin verilmiyor.
  • Sokak Fuhuş ve Fuhuş Oteller yasa dışıdır – sokaklarda fuhuş reklamı yapan insanlar büyük olasılıkla yasa dışı genelevlerde çalışırlar.
  • Bölgede halka açık parklar ve sokaklar dahil olmak üzere halka açık içki veya sarhoşluğa izin verilmez.

Görülecek ve Yapılacak Şeyler

Müzeler ve kafelerden kiliselere, semtin kırmızı pencerelerinin yanı sıra neler sunabileceğine şaşırabilirsiniz. İşte mahallede yapılacak ve görülecek şeylerin bir listesi.

Bir Müze Görün

Red Light District’te birden fazla müze var. Arkeoloji ile ilgilenenler, Amsterdam Üniversitesi tarafından işletilen Allard Pierson Müzesi’ne gitmeli. Diğerlerinin yanı sıra Mısır, Yunan ve Etrian eserlerine sahipler. Hangi sergilerin olduğunu görmek için web sitesini kontrol edin.

Önerilen İçerik :   Oktoberfest Hakkında Tüm Merak Edilenler- Oktoberfest Rehberi

Esrar kullanımının tarihinden dünya çapında kenevir modasına kadar, Hash Müzesi’nde çok şey öğrenebilirsiniz. Esrar Hollanda’da yasal olduğundan, bu birçok ziyaretçi için büyüleyici bir konudur. Red Light Secrets, dünyadaki tek Fuhuş Müzesi’dir. Amsterdam’ın fuhuş tarihi hakkında bilgi edinebilir ve vitrin işçisi olmanın nasıl bir şey olduğuna bir göz atabilirsiniz. Amsterdam’daki Erotik Müze, eski bir depoda bulunur ve Red Light District’in kendisi hakkında birçok sergiye sahiptir. Hatta müzenin vitrinlerinin önünde yasal olarak fotoğraf bile çekebilirsiniz.

Bir Striptiz Kulübüne veya Şovuna Git

Pek çok ziyaretçi, hizmetlerini gerçekten satın almadan Red Light District çalışanı ile daha yakından tanışmak isteyebilir. Bu nedenle, Bölge’de epeyce striptiz kulübü ve seks şovu var. Daha lüks bir seks şovu için Casa Rossa, ana sahnenin önünde kadife koltuklarla tiyatro tarzında kurulmuş. Sahnedeki eylemler gece boyunca döner ve tekrarlanır, bu nedenle belirli bir saatte gelmenize gerek yoktur.

Katolik Kilisesi Amstelkring’i Görün

Red Light District’te Amsterdam’ın en ilginç kiliselerinden birini bulmayı beklemeyebilirsiniz, ancak Amstelkring’in büyüleyici bir tarihi var. Bölge 1578’de kanunla Protestan olunca, Katolikler saklanmak zorunda kaldı. Amstelkring, zengin bir tüccar tarafından inşa edilmiş birden fazla kanal evinin içine gizlenmiş bir Katolik kilisesidir. Cömert mobilyalar ve etkileyici bir sanat koleksiyonu da dahil olmak üzere tüm evi 1700’lerde olduğu gibi korunmuş halde görebilirsiniz. Kilisenin kendisi tüm üst katı kaplar.

Madame Tussauds Amsterdam

Red Light District’in tam ortasında, uluslararası alanda tanınan bir isim var: Madame Tussauds . Amsterdam lokasyonunda ünlü film sahnelerinin yanı sıra Ariana Grande, Zayn Malik, Afrojack gibi müzik yıldızlarını da bulabilirsiniz. Çocuklar Marvel Avengers odasına bayılacaklar ve herkes teleprompterden okuyabileceğiniz ve hayatı bir haber spikeri olarak deneyimleyebileceğiniz TV yayıncıları odasının keyfini çıkarabilecek.

Önerilen İçerik :   İtalya Mammamiaaa

YORUMLAR