Balayı Tatili İçin 10 Neden

Balayı Tatili İçin 10 Neden

 

Balayı Kelimesi Ne anlama Gelir?

Balayı evlilik yaşamının ilk günleri anlamına gelmektedir. Bu kelime kişilerde ‘bal’ ve ‘ay’ kelimelerinin birleşimi olarak evliliğin ilk aylarının bal kadar tatlı geçeceği çağrışımını uyandırmaktadır.

 

Balayı Kelimesinin Tarihi

Balayı kelimesi İngilizcedeki ‘honeymoon’ kelimesinin Türkçeye çevrilmesinden doğan bir kelimedir. Honeymoon kelimesindeki ‘moon’ gökyüzündeki ‘ay’ anlamına gelmektedir. Balayı kelimesinin anlamı ile ilgili tarihte pek çok hikâye bulunmakla birlikte kelimenin dünyanın her yerinde ‘evlilikteki en keyifli anlar’ anlamına gelmesi 18. yüzyıl sonlarına dayanmaktadır.

 

Günümüzde insanlar hayatının en özel günü olacak düğün gününe hazırlanmak için koşuşturup durmakta ve bugün için pek çok hazırlık yapmaktadır. Çiftler düğün yeri, ilk dans müziği, davetiye gibi bütün ayrıntıları düşünerek düğün gününün hiç bir aksilik çıkmadan gerçekleşmesini hayal etmektedir. Hatta bu özel güne verilen önem günümüzde çeşitli organizasyon şirketlerinin varlığını çoğaltmıştır. Bunca koşuşturmanın sonunda ise çiftler hayatının geri kalan günlerini geçireceği hayat arkadaşıyla birlikte keyif dolu bir balayının hayalini kurmaktadır.

 

Balayı Yapmak Gerçekten Gerekli mi?

balayi tatil onerileri7

İlk olarak balayı kelimesinin hakkını vermek, en özel ilk zamanları tatlı ve huzurlu geçirmek için balayı yapılmalıdır.

 

 1. Evliliğinizin ilk zamanlarında yalnız olmak ve çevrenizdeki kalabalıktan uzaklaşmak için baş başa tatil planları yapmalısınız. Çünkü ailelerden ve arkadaşlarınızdan uzakta bir tatil size iyi gelecektir.

 

 1. Baş başa birlikte geçireceğiniz zamanlar ilişkinize enerji katacak ve sizlere huzur verecektir.

 

 1. Evlenmeden önce birlikte çok vakit geçirememiş ve birbirinizi yeterince tanımadığınızı düşünüyorsanız balayı birbirinizi daha fazla tanımanız için güzel bir fırsat olacaktır.

 

 1. Eşinize bir sürpriz yapmak istiyorsanız balayına götürmelisiniz.

 

 1. Düğün hazırlıkları sırasında yorulmuş ve stres yapmışsanız dinlenmek size iyi gelecektir.
Önerilen İçerik :   Uygun Yurtdışı Balayı Tatili

 

 1. İlişkinizde sorunlar yaşıyorsanız ve bu sorunların daha fazla devam etmesini istemiyorsanız henüz yolun başındayken sorunlarınızı çözmek için bir fırsat yaratmalısınız.

 

 1. Tatil yapmak için sürekli kendinize zaman yaratamıyorsanız balayı fırsatını değerlendirmelisiniz.

 

 1. Evliliğinizin ilk günlerini yemek ve temizlikle geçirmemek için otellere giderek bu günlerinizi kendinize ayırabilirsiniz.

 

 1. Eşinizle ilk günlerinizde eğlence ve keyif dolu günler geçirebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir