İngiltere’de Gezilecek Yerler ve Yapılması Gerekenler

5000 yıldan daha eskiye uzanan bir hikaye ile geçmiş, İngiltere’de sürekli bir varlıktır. Kentin tarihi merkezlerini keşfetmek, gizemli monolitlere hayran olmak, doğal manzaralarda yürümek ve kıyı şeritlerinin ve milli parkların tadını çıkarmak istiyorsanız, İngiltere gezisinin bu önemli noktasından ilham alın.

İçerik:

İngiltere’de Gezilecek Yerler

Bath

Güzel şehirlerle dolu bir ülkede Bath hala topun güzeli olarak öne çıkıyor. Bölgenin kaplıcalarından yararlanmak için Aquae Sulis kaplıca beldesini kuran Romalılar tarafından kurulan Bath, zengin sanayici Ralph Allen ve mimarlar John Wood the Elder ve John Wood the Younger’ın şehrin merkezini denetlediği 18. yüzyılda adım attı. Gürcü mimarisinin bir modeli olarak yeniden icat. Altın taştan şehir evleri, geniş hilaller ve Palladian malikanelerinin yanı sıra çekici barlar ve restoranlarla dolu olan Bath, tüm dikkatinizi talep ediyor.

Hadrian Duvarı

Hadrian Duvarı, kuzey İngiltere’nin vahşi ve ıssız manzarasında yürüyen terkedilmiş kaleler, garnizonlar, kuleler ve mil kalelerinden oluşan 2000 yıllık alayı ile ülkenin en dramatik Roma harabelerinden biridir. Bu duvar savunma ve kontrol ile ilgiliydi, ancak bu imparatorluk sınırındaki bariyer aynı zamanda medeni düzenin sınırını da simgeliyordu Newcastle yakınlarında, Roma dönemindeki hayata dair bir fikir edinmek için duvarın son kalesi olan Segedunum’u ziyaret edebilirsiniz. Ulusal parkur boyunca kıyıdan kıyıya tam 84 millik mesafeyi yürümek yaklaşık bir hafta sürer, ancak daha az zamanınız ve kendi arabanız varsa, duvarın öne çıkan özelliklerinden birkaçını seçmek isteyebilirsiniz.

Stonehenge

Gizemli ve çekici Stonehenge, İngiltere’nin en ikonik antik bölgesidir. İnsanlar 5000 yıldan fazla bir süredir bu efsanevi kayalar halkasına çekildi ve hala neden inşa edildiğini tam olarak bilmiyoruz. Antik Stonehenge’deki ultra modern bir tadilat, etkileyici bir ziyaretçi merkezi ve müdahaleci bir yolun kapatılmasını (şimdi otlak olarak restore edilmiş) getirdi. Sonuç, arkeolojik bir mücevhere geri dönen haysiyet ve gizemle birlikte güçlü bir tarihsel bağlam duygusudur. Çoğu ziyaretçi, 50 tonluk taşlara çevre çitinin arkasından bakar, ancak yeterli planlama ile sabah erken veya akşam turu düzenleyebilir ve iç halkanın kendisine erişebilirsiniz. Eğik güneş ışığında, kalabalıktan uzakta, eterik bir yer. Bu, sizinle birlikte kalan bir deneyimdir.

Önerilen İçerik :   Karadağ Vize İstiyor Mu?
İngiltere'de Yapılması Gerekenler
İngiltere’de Yapılması Gerekenler

York

Roma ve Viking mirası, antik şehir surları ve Arnavut kaldırımlı sokakların labirenti ile York, İngiliz tarihinin önemli anlarının canlı bir vitrinidir. 13. yüzyıldan kalma muhteşem bir duvar döngüsü, her biri bir hayalet hikayesinin veya tarihi bir karakterin odağı olan bir ortaçağ örümceğinin snickelways ağını (dar sokaklar) çevreler. Şehrin kalbinde, tüm kuzey Avrupa’nın en büyük ortaçağ katedrali ve dünyanın en güzel Gotik katedrallerinden biri olan muazzam, hayranlık uyandıran York Minster yatıyor. Dünyanın en büyük tarihi lokomotif koleksiyonu olan Ulusal Demiryolu Müzesi’nde daha yakın zamanlardaki sergilere hayran kalın. York’un uzun tarihi ve zengin mirası neredeyse her tuğla ve kirişe dokunmuştur ve sayısız müzesi, restoranı, kafesi ve geleneksel barlarıyla modern, turist odaklı şehir, bu mirasın özenle korunan bir mirasçısıdır.

Cotswolds

Gül kaplı kulübeler ve bal rengi taşlardan oluşan inanılmaz derecede ilginç köylerden oluşan Cotswolds, altı İngiliz ilçesine yayılan bir bölgedir. Bu, Olağanüstü Doğal Güzellik Alanı olarak belirlenmiştir ve bununla ilgili en harika şey, nereye giderseniz gidin veya ne kadar kaybolursanız gidin, yine de büyüleyici bir köy yeşili, eğimli zeminli bir pub ve kaliteli biralar ve yemyeşil tepelerin manzarası. 102 millik Cotswold Yolu da dahil olmak üzere uzun mesafeli patikaların kesiştiği bu yumuşak ama etkileyici tepeler yürüyüş, bisiklet ve binicilik için mükemmeldir. Kalabalığı geride bırakmak ve burada kendi ortaçağ İngiltere’sini ve ülkedeki en iyi butik otellerden bazılarını bulmak çok kolay.

YORUMLAR