İtalya’da Tatilde Ziyaret Edilebilecek En İyi Plajlar

İtalya’nın en iyi plajlar, sakin yüzme koyları, muhteşem deniz manzaraları ve Akdeniz’in cazibesini kucaklamak ve İtalya’nın meşhur tatlı hayatının tadını çıkarmak isteyen dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri çeken popüler kumlu kıyılara sahiptir.

İtalya yarımadasının üç tarafı Ligurya, Tiren, İyon ve Adriyatik denizleriyle çevrilidir; masmavi sular ülkenin kıyı şeridini şekillendirir ve İtalya seyahatiniz sırasında tadını çıkarabileceğiniz çarpıcı fırsatlara katkıda bulunur. Aşağı kaydırın ve tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza bağlı olarak ülkenin ziyaret edilebilecek en iyi plajlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

İçerik:

Manarola, Liguria

Beş efsanevi yamaç kasabasını kapsayan bir Cinque Terre turu, renkli kule evleri Akdeniz’in muhteşem manzaralarını paylaşırken çarpıcı çakıllı sahil şeridini ortaya çıkarır. Bu köylerden birkaçı uzun sahil şeritleri ve doğal marinalarıyla bilinirken, Manarola’nın şöhret iddiası, enfes mutfak noktaları ve bir platonun tepesinden turkuaz suların yüksek manzaralarının birleşimidir ve sonuçta İtalya’nın ünlü plajlarından biri ortaya çıkar.

Kasabanın muhteşem restoranları, manzarayı seyretmek için şık teraslar ve biberiyeli taze pişmiş focaccia ekmeği ve karışık deniz ürünleri ve kabuklu deniz ürünleri tabakları gibi yöresel yemekler içeren menüler sunmaktadır. Ayrıca yakınlardaki üzüm bağlarından gelen muhteşem şaraplar da her bir ağız sulandırıcı tabakla eşleştirilmektedir.

Porto Ercole, Toskana

Toskana denince akla ortaçağdan kalma kaleler, inişli çıkışlı tepeler ve kır yollarını kaplayan sıra sıra selvi ağaçları gelir; ancak efsanevi bölgenin kıyı şeridi muhteşem plajlara sahiptir ve Grosseto eyaletinde Floransa ile Roma arasında yer alan Porto Ercole rüya gibi bir mutfak İtalyan plajı olduğunu kanıtlamıştır.

Birçok ziyaretçi altı köşeli İspanyol Forte Stella’daki tarihi görmek ve Acqua Dolce’deki girdaplı kaya havuzlarında gezinmek için şehre gelir, ancak kıyı boyunca uzanan ve suya bakan restoranlardaki muhteşem deniz ürünleri ve mükemmel şaraplar da aynı derecede çekici olabilir.

İtalya'da Tatilde Ziyaret Edilebilecek En İyi Plajlar
İtalya’da Tatilde Ziyaret Edilebilecek En İyi Plajlar

Tropea Plajı, Calabria

Tropea sahil kasabası, yaz aylarında tatil yapan İtalyanlar için popüler bir tatil beldesidir, ancak yabancılar tarafından neredeyse hiç bilinmemektedir. Bilenler, Tiren Denizi’nin üzerinde tünemiş Arnavut kaldırımlı yollarda ve iki buçuk mil uzunluğundaki beyaz, bozulmamış plajlarda güneşlenebilirler.

Önerilen İçerik :   Prag Altın Şehir

Temiz kum, destansı kaya oluşumlarının, dramatik uçurumların ve sakin, turkuaz suya karşı parıldayan tenha bir koyun altına yayılır. Serinletici bir ılımanlığa sahip denize daldığınızda, balıklar ayaklarınızın altında yüzer ve su, teknelerin ve kalabalığın olmadığı, nispeten sığ ve kıyıya yakın, rahat bir gelgit sunar.

Spiaggia de Maria Pia, Sardinya

Sardinya adasındaki Spiaggia de Maria Pia’nın keyifli kıyıları ve sığ suları, burayı İtalya’da yüzmek için en iyi plaj destinasyonlarından biri haline getirmektedir. Rahat ortam, görkemli siyah kumlara eşlik eden benzersiz bir cazibe katarken, plaj barları ve daha yumuşak, beyaz kumlar Sardinya Denizi’nin serin sularına daldıktan sonra çok ihtiyaç duyulan ferahlığı sağlar. Yüzmeye ara verdiğinizde güneşten korunmak ve dinlenmek için erkenden gelip bir şezlong rezerve edebilirsiniz.

Otranto Plajı, Puglia

Turkuaz renkli suları ve yumuşak, beyaz kumlarıyla Otranto Plajı, tarih meraklıları ve güneşlenenler için popüler bir sığınak olan İtalya’nın en doğusundaki şehrin kenarında hayal gücünü yakalamaktadır.

Restoranlar, kafeler ve üst düzey tatil köyleri, güneş ışığında dinlenebileceğiniz ve berrak, masmavi suyun muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz rahat şezlonglar sunmaktadır. Deniz manzarası, güneşin kum üzerindeki parlak yansımasıyla vurgulanır ve taze deniz ürünleri ile lezzetli İtalyan kokteyllerinin aromaları havayı doldurur.

Gavitella Plajı, Campania

Amalfi Sahili’ndeki Praiano kasabasında yer alan değerli Gavitella plajı, Capri’nin efsanevi kayalıklarına bakmaktadır. İki beton iskele suyun derinliklerine doğru uzanırken, yaklaşık 100 fit uzunluğundaki kum, güneşlenmek için geniş bir alan sunmaktadır.

Gözlerden uzak kıyı şeridi, kasabanın ana meydanından çıkan merdivenlerle inilmektedir. Kendinizi ister denize bakan kafelerden birinde lüks içinde bulabilir, ister sahili süsleyen şezlonglarda dinlenirken, ünlü Amalfi Sahili’nin güneş ışığının tadını çıkarabilirsiniz.

YORUMLAR