Otobüsle Avrupa Turu Nasıl Yapılır?

Düşük maliyetli otobüs şirketleri, Avrupa’yı kolaylıkla dolaşabilmenizi sağlar. Kısa yurt içi otobüs seferleri yerel olarak rezerve edilebilir, ancak uzun mesafe ve uluslararası otobüsler için çevrimiçi rezervasyon yapmak en iyisidir.

Not: Avrupa’da otobüs rezervasyonu yapmak için Omio.com’u kullanın . Normalde gizli olan Flixbus gibi daha ucuz hizmetleri görmek için her zaman ‘İştiraklerden daha fazla sonuç göster’i tıkladığınızdan emin olun.

Uluslararası otobüs bağlantıları için Eurolines en büyük ağa sahiptir. Bu günlerde, Megabus ve Flixbus gibi düşük maliyetli hizmetlerle de sıkı bir rekabetle karşı karşıyalar. Otobüsler her yere ulaşmak için harika bir yoldur, ancak özellikle demiryolu altyapısının o kadar iyi olmadığı Doğu Avrupa’da.

Bütçeniz kısıtlıysa kesinlikle Flixbus’u denemelisiniz . Ağı hızla genişlemekle birlikte, esas olarak Almanya ve Orta ve Doğu Avrupa’dan geçen rotalara sahiptir. Flixbus,  RyanAir gibi bütçe havayollarına benzer bir modelde çalıştığı için, özellikle erken rezervasyon yaptırırsanız çılgınca ucuz olabilir. Flixbus bir franchise olarak çalışıyor, bu nedenle otobüslerin türü ve kalitesi çok değişkenlik gösteriyor, ancak kullandığım Flixbus’lardan tamamen memnun kaldım. Sadece reklamı yapılan Ücretsiz Wi-Fi’nin çalışmasını veya gerçekten var olmasını beklemeyin.

Otobüsle Avrupa Turu Nasıl Yapılır
Otobüsle Avrupa Turu Nasıl Yapılır

Avrupa’yı Otobüsle Seyahat Edin

Avrupa otobüs yolculuğu, neredeyse tüm sırt çantalı gezginler için göz kamaştırıcı bir gerçektir. Tüm ulaşım seçeneklerinin en yavaşı ama aynı zamanda en ucuzudur; en acımasız, ama en erişilebilir. Orta ve uzun mesafeli otobüs yolculuğu ile her olumsuzluk bir olumluyla dengelenmiş gibi görünüyor, kötüyü iyiyle birlikte götürmek zorundasın.

Çeşitli ulaşım seçenekleriyle dolu gevşek bir seyahat planının bir parçası olarak otobüs, belirli bir seyahat türü için değerli bir oyuncu haline gelir ve minimum maliyetle bir nebze konfor sunar. Avrupa’yı doğru şekilde yapıyorsanız, bunun bir kısmını otobüste yapacaksınız.

Önerilen İçerik :   Makedonya'nın En Güzel Yeri Neresi? Makedonya Gezi Rehberi

Otobüse Ne Zaman Binilir?

Başka hiçbir şeye gücün yetmezken! Otobüs, uçma hızından, trenin konforundan ve araba kiralamanın bağımsızlığından yoksundur, ancak sizi gitmeniz gereken yere ve genellikle diğer seçeneklerden çok daha düşük bir oranda götüreceklerdir. Her şeyi tartın. Varış noktaları arasında nasıl seyahat edeceğinizi hesaplarken, bunun ne kadar süreceği, ne kadar tasarruf edeceğiniz, zamanınızın sizin için ne kadar değerli olduğu ve ne kadar seyahat paranız olduğuna dair küçük bir zihinsel matris yapın (solda ). İki saatlik bir uçuş, 12 saatlik bir otobüs yolculuğundan yalnızca 50 € daha fazlaysa, o zaman aramızdan yalnızca en parasız olanlar uzun yoldan gitmeyi seçecektir. Bu fark 100 €’ya çıkarsa, belki daha çoğumuz fazladan 10 saati dünyanın kaymasını izleyerek geçireceğiz.

Son dakika rezervasyon yaparken! Şehirlerarası ve uluslararası trenler artık havayolları ile aynı sisteme dayalı ücretler sunuyor – temel olarak talep ve müsaitlik durumuna göre en iyi fiyat. Bu, daha yoğun rotalarda, pantolonunuzun koltuğuna oturarak rezervasyon yaptığınızda tren biletlerinin gerçekten artabileceği anlamına gelir (bu fiyatlandırma sistemi, bir Eurail geçişini düşünmenizin nedenlerinden biridir). İster önümüzdeki beş dakika içinde ister beş ay içinde bir yolculuk için rezervasyon yapıyor olun, otobüs fiyatları genellikle standarttır. Bu nedenle, herhangi bir gerçek Avrupa sırt çantasıyla seyahat deneyimi, sağlıklı bir miktarda otobüs yolculuğunu içerecektir.

Bir grupla seyahat ederken! Beş yaşından büyükseniz, araba kiralamak menünün dışındadır, çünkü kiralama fiyatları insan nakliyecileri için yükselir. Ayrıca uçuşlarda ve trenlerde müsaitlik durumu kısıtlı olabilir ve birlikte kalabileceğiniz anlamına geliyorsa daha ucuz, daha uzun seçeneği tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Stoke Travel ile festivallere seyahat ediyorsanız, genellikle özel bir otobüsle ulaşım seçeneği olacaktır, çünkü iyi bir fiyat sunabilir ve sizi parti yapacağınız kişilerle buluşturabiliriz. Grupları büyük şehirlerin merkezinden doğrudan konaklama yerlerine ulaştırabilmek, diğer ulaşım araçlarıyla mümkün olmayan bir şey.

Önerilen İçerik :   İstanbul Fransa Arası Kaç Km ve Kaç Saat Sürer?

YORUMLAR