Kenya Safari Turu

kenya safaripark

Kenya Afrika turlarını seven tatilcilerin en uğrak noktalarının başında yer alıyor. Uzun süre Portekiz ve İngilizlerin sömürgesi altında kalsa da günümüzde turizm açısında Afrika ülkeleri arasında en yaygın olanı.

Gelin Kenya’nın en görülesi yerlerini birlikte inceleyelim.

İçerik:

Diani Beach

Diani Beach okyanusun kıyısında mas mavi huzur dolu ortamında sizleri ağırlıyor. Devasa palmiye ağaları, bem beyaz kum toprakları, harika kumsal alanı kendisini en ön plana çıkartmayı başaran yapısı. Huzur noktası olarak bilinen Diani Beach Kenya sıcaklarından bunalan ve Afrika sıcaklarından çok haz etmeyen insanların en uğrak noktasının başında geliyor.

Amboseli National Park

Amboseli National Park Kilimanjaro

Kenya-Tanzanya sınırında bulunuyor ve Safari sevenleri en meşhur mekânı olma özelliğini koruyor. İçinde barındırdığı çok sayıdaki farklı cinsten canlılar birçok hayvan severin ilgisini çekmekte. Klimanjero Dağı’nın eşsiz manzarası altında tüm canlı türlerine doya doya bakabilirsiniz.

Ttsavo East National Park

Kenya Safari

Kenya’nın en büyük ve bilindik parklarından birisi olma özelliğini koruyor. Parkın doğu bölümü daha düz bir yapıda iken batı bölümündeki engebeli ve dağlık alanlar dikkat çekiyor. Muhteşem doğa manzarası ve canlı türleriyle mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer.

African Heritage House

Kenya denilince akla doğa ve Safari gelse de, Ülke elbette ki bundan ibaret değil. Ülkenin en meşhur mimarı yapısı Afrika Mirası Evidir. Burayı ziyaret ettiğinizde Afrika’daki çok özel yöresel yemekler sizleri bekliyor olacak. Ayrıca otel mantığında içerisinde ücret mukabilinde barınma imkânınız da bulunuyor.

Malindi Marine National Park

kenya insanlari

Malindi Marine National Park denizlerin safarisi konumunda.  Deniz altındaki canlı türleri çeşitliliği bakımından sayısız belgesele ev sahipliği yaptı. Okyanusun derin suları sizlere huzurun en büyüğünü vaat ediyor.

Kenya tatilinde yurtdışında dikkat etmenizi gereken detay kavurucu sıcakları olacaktır. Ayrıca buraya gittiğinizde değer verdiğiniz insanlara onlara kendini daha da değerli hissettirecek farklı türde hediyeler alabilirsiniz. Parlak kumaşlar eşliğinde sergilenen peştemaller ülkenin en meşhuru. Ülkede sıcaktan korunmak için kullanılsa da farklı ülkelerde dikkat çekici bir aksesuar olma özelliğini taşıyor.

Önerilen İçerik :   Mısır'da Giza Piramitleri Nasıl Ziyaret Edilir?

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir