Norveç Kuzey Işıkları Seyahat Rehberi

Kuzey Işıkları (Aurora Borealis), binlerce yıldır insanın hayal gücünü ele geçiren bir fenomendir. Bu güzel ve renkli manyetik alanlar, birçok insanın yapılacaklar listesinde yer alır ve Norveç, bu büyülü doğa harikası için ön sıra koltuklar sağlar.

Adından da anlaşılacağı gibi, kuzeye gitmek, Işıkları kovalarken atılacak ilk adımdır. İkincisi, zamanlama her şeydir. Eylül sonu ile Mart sonu arasındaki dönem, onları görme şansının en yüksek olduğu dönemdir. Yılın bu zamanında günler çok kısadır ve karanlık en yoğun olduğu dönemde ışıkların öne çıkmasına yardımcı olur.

Aurora Borealis sabır gerektirir. Kendine ait bir aklı var ve istediği zaman gösteriyi başlatıyor. Android ve iPhone için Norveç Işıkları uygulaması, ekranı görmek için en iyi zamanı tahmin etmenize yardımcı olan bir tahmin sağlar. İç kesimlerdeyken, çoğu kişi soğuk ve kuru havanın en açık gökyüzünü sağladığına inanırken, güçlü rüzgarlar kıyı bölgelerinde gökyüzünü temizlemeye yardımcı olabilir. Parlaklığı Işıkların daha soluk görünmesine neden olabileceğinden dolunaydan kaçınmaya çalışın. Doğru ekipmanı getirin ve deneyimin keyfini çıkarmaya odaklanmanızı sağlayan sıcak, pratik giysiler giydiğinizden emin olun.

İçerik:

Kuzey Işıklarına Ne Sebep Olur?

Güneş sürekli olarak farklı türden parçacıkları tutan güneş rüzgarları yayar. Parçacıklar, Kuzey ve Güney Kutbu çevresinde Dünya’nın üst atmosferine girer ve Aurora yaratılır. Parçacıklar yaklaşık iki ila dört gün içinde Güneş’ten Dünya’ya gider.

Tarih boyunca pek çok batıl inanç olmuştur ama ben çocukken bile bize ıslık çalmamamız, beyaz bir havluyla ışıklara el sallamamamız söylendi, yoksa bizi kapardı. Tabii ki bu çok heyecan verici bir şey haline geldi. Islık çal ve sonra eve koş.

Norveç Kuzey Işıkları Seyahat Rehberi
Norveç Kuzey Işıkları Seyahat Rehberi

Kuzey Norveç, gidilecek yer ve uçabileceğiniz, yelken açabileceğiniz veya nispeten kolaylıkla gidebileceğiniz çok sayıda kasaba ve şehre sahiptir. En iyi destinasyonlardan bazıları şunlardır:

Önerilen İçerik :   Rusya Soğuk Ülke, Sıcak İnsanlar

Hammerfest

Tromsø şehrinin 211 km (131 mil) kuzeydoğusunda yer alan Hammerfest, dünyanın en kuzeydeki kasabaları arasındadır. Dünya Savaşı sırasında yanmış olmasına rağmen, bugün canlı ve huzurlu bir yer.

Lofoten Adaları

Lofoten Adaları, geleneksel balıkçı köyleri ve Vikinglere kadar uzanan bir tarihle dolu muhteşem bir takımada oluşturur.

Lyngenfjord

Bu fiyort, Norveç’in en kurak yerlerinden biridir ve 82 km’lik (51 mil) bir fiyorta, buzullara, dağ geçitlerine ve dağlara sahiptir.

Narvik

Narvik, çalışmadaki en kuzeydeki hayvan parkına (Polar Park Yaban Hayatı Merkezi) ve ayrıca harika kayak fırsatlarına ve zengin bir Sami kültürü ve tarihine sahiptir.

Nordkapp (Kuzey Burnu)

İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman savaş gemisi Scharnhorst’un battığı sahne olan North Cape, Avrupa’nın en kuzey ucudur.

Svalbard

Kuzey kıyısı ile Kuzey Kutbu’nun ortasında yer alan dev bir ada olan Svalbard , insanlardan daha fazla kutup ayısına sahiptir ve kışın en karanlık günlerinde karanlığın yoğunluğundan dolayı gündüzleri Işıkları görebileceğiniz tek yerdir. .

Tromso

72.000 nüfusu ile Tromsø, dünyanın en kuzeydeki şehri olarak kabul edilmektedir. Bölge, Aurora ovalinin ortasında yer alıyor ve son buzul çağının sonundan beri içinde yaşayan insanlar var.

Vesterålen

Kayak, vahşi yaşam ve sanatın bir araya geldiği Vesterålen’de size sadece Aurora’nın değil, nazikçe sorarsanız balinaların da harika manzarasını sunabilir.

YORUMLAR