Balayı Tatili Nerede Yapılır?

Balayı Tatili Nerede Yapılır?

Evlilik teklifi ile başlayan keyifli ama bir o kadar da telaşlı süreci güzel bir düğünle noktaladıktan sonra yeni bir hayata adım atarken iyice dinlenmeniz ve birbirinizle baş başa kalabilmeniz için iyi bir balayı önerilmektedir.

 

Balayı Planlaması

İyi bir balayı geçirmenin ön şartı balayı tatilini çiftlerin mutlaka birlikte planlaması, ortak kararları neticesinde seçimlerini yapmalarıdır.

Çiftlerin öncelikle nasıl bir balayı istediklerini belirlemeleri seçilecek tatil bölgesi açısından önemli. Çiftlerin yurt içi mi yoksa yurt dışında mı tatil yapılmak istediği, baş başa kalabilecekleri romantik bir tatil mi yoksa deniz, kum, güneş temalı bir tatil mi istedikleri, orman temalı bir balayı mı istedikleri; özetle balayından beklentileri lokasyon seçimini ve dolayısıyla kalınacak yer seçimini büyük ölçüde etkileyecektir.

Beklentileri belirledikten sonra balayı için ayıracağınız bütçeyi de belirlemelisiniz. Yeni bir hayata başlarken borç ile başlamak hiçbir çift için tercih edilen bir durum olmayacaktır.

 

Yurt içinde balayında nereye gidilir?

Eğer baş başa kalabileceğiniz, sesten uzak, deniz ve kumsalın da keyfini çıkarabileceğiniz huzurlu bir balayının hayalini kuruyorsanız Assos size önerebileceğim en ideal yerlerden biri. Doğa ile iç içe olabileceğiniz Göcek de balayı için en iyi seçeneklerden. Yine baş başa kalabileceğiniz romantik bir balayı geçirmek isterseniz Olimpos’da ağaç bir evde kalabilirsiniz.

Eğer deniz ve kumsal yerine doğa ile baş başa kalabileceğiniz yerleri tercih ederseniz Abant, Uzungöl, Kapadokya bu yerlerin başında gelen ve çiftler tarafından sıklıkla tercih edilen balayı rotalarından. Masal gibi bir bölge olan Kapadokya’da taş otellerin birinde rüya gibi bir balayını tercih edebilirsiniz.

Daha hareketli bir balayı geçirmek isterseniz Çeşme ve Bodrum’da bunu yakalayabilirsiniz. Sabah muhteşem plajların tadını çıkarırken akşamları da son derece hareketli sokaklarda kaybolabilirsiniz. Eğer İstanbul’a yakın bir noktayı tercih etmek isterseniz Ağva’da şirin bir balayı geçirebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Balayı Tatili İçin 10 Öneri

 

Yurt dışında balayına nereye gidilir?

balayi turlari

Tercihiniz egzotik bir balayı ise Phuket, Bali, Seyşeller ya da biraz daha klasik olan Maldivler ilk tercihler arasında yer almakta. Özellikle son dönemde çiftler en çok Seyşeller’i tercih etmekte. Seyşeller, Hint Okyanusu’nda yer alıyor. Eğer hızla akıp geçen zamanı bir miktar yavaşlatmak isterseniz, telaştan uzak güler yüzlü ve konuksever halkın bulunduğu Şeyseller’i tercih edebilir, beyaz kumlu plajlarında denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Romantizm sizin için çok önemli ise size önerebileceğimiz yer aşıklar şehri Paris. Müzikleri, sokakları, kafeleri ile Paris yeni çiftlerin gözdelerinden. Yeni kültürler görmek ve bunun yanı sıra eğlenmek, gezmek isteyen çiftler için İtalya ilk sıralarda yer almakta.

Ayrıca alternatif bir balayı rotası arayanların ilk tercihlerinden birinin Küba olduğunu da iletelim. Klasik arabalar, Havana purosu, rengârenk sokakları, renkli insanları ve egzotik meyveleri ile Küba, klasik bir balayı istemeyen çiftlerin ilk tercihi olabilir.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir