Balayı Tatili İçin 10 Öneri

Balayı Tatili İçin 10 Öneri

Düğün sonrasında çiftlerin tatil yapmak için çıktığı balayı oldukça önemlidir. Bu süreci daha özel ve romantik bir hale getirmek için doğru seçimler yapılmalıdır. Tatil rezervasyonları önceden ayrılmalı ve gidilecek yer zevklere uygun olmalıdır. Bu sayede hem eğlenceli, hem de dinleneceğiniz bir keyif yaşayabilirsiniz. Balayı için yurt içi ve yurt dışı hizmetlerinden yararlanmak ise daha zevkli bir yolculuk olacaktır.

 

Yurt İçi Tatil Yerleri

Yurt içinde gitmek için ilk akla gelen yerler arasında Nevşehir bulunmaktadır. Peri Bacaları ve balon turları ile çiftlerin vazgeçemediği Nevşehir, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte Karadeniz’in eşsiz havasında tatil yapmak isteyen çiftler ise Bolu bölgesini tercih edebilir. Doğal havası ve güzellikleri ile Bolu, özellikle kış tatillerinde ilk sıralardan yerini kapmıştır. Yaz tatilini ve balayını birleştirmek isteyen çiftler ise Muğla Bodrum bölgesini tercih edebilir. Yaz aylarında en çok sevilen diğer yer ise Antalya olarak belirlenmiştir. Manavgat ve Düden Şelaleleri, Kemer, Kaş gibi en sevilen ilçelerinde birbirinden farklı etkinlikler de bulunmaktadır. Son olarak kalabalıktan sıkılanlar ve sessizliğin keyfini sürmek isteyenler için Çanakkale Bozca Ada seçilebilir.

 

Yurt Dışında Balayı Tercihleri

balayi tatil onerileri5

Tercihini yurt dışından kullanmak isteyen kişiler, Filipinler tarafında güzel havanın tadını çıkartabilir. Yunanistan da bulunan Sakız Adaları da Ege’nin güzellikleri ile birleşen ve kolay ulaşım imkânı sunan yerler arasındadır. Balayı seçimi yaparken dünya turunu aradan çıkartmak isteyenler için Barbados Adası da popüler ve renkli bir seçim olacaktır. Vals dansının başladığı ve tarihi yapısıyla olan Viyana da aşık çiftlerin gözdesidir. Bu güzel tatil dönemini denize girerek, farklı etkinliklere katılarak tamamlamak isteyenler ise Bali Adalarını tercih edebilir. Böylece evliliğin ilk günlerinde eşsiz ve unutulmaz zamanlar yaşanabilmektedir.

Önerilen İçerik :   Zanzibar Nerede, Nasıl Gidilir, Gezi Rehberi

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir