En İyi Balayı Tatil Yerleri

En İyi Balayı Tatil Yerleri

Yazın gelmesi ile düğün sezonunu açmış bulunmaktayız. Bütün bir evlilik koşuşturmasından sonraki atılması gereken stresi ise klasik evlilikten sonra çiftlerin tatile çıktığı balayı zamanı olacaktır. Peki, Çiftlerin balayı boyunca eğlenip, güzel zaman geçirebileceği eşsiz mekânları göz atalım.

 

1) Maldivler

Maldivler Hint okyanusunda 1200 adadan oluşan bir devlettir. Maldivler harika beyaz kumlu plajlarının okyanusa kadar uzanan palmiye ağaçlarına sahiptir. Maldivler keyif yapabileceğiniz güzel bir yerdir. Tropikal bir iklime sahip olduğu için ocak ile temmuz arası veya eylül ile ekim arası balayı için gidilebilir.

 

2)Alaçatı

Alaçatı Türkiye’nin İzmir beldesindedir. Alaçatı çok nazik bir ve ege bölgesinin en popüler tatil yerlerinden biridir. Deniz, güneş ve kumun keyfini çıkarırken soğuk içeceklerinizi içebileceğiniz güzel bir ortamdır. En güzel yapılabilecek yel değirmeninin olduğu yerde romantik bir akşam yemeği yerken gün batımını izleyebilirsiniz.

 

3) Bora Bora

borabora

Bora Bora adaları pasifik adalar içinde bulunuyor. Berrak denizlere sahip Bora Bora adalarında keyifli bir zaman geçirirsiniz. Gidilmesi için en iyi zaman mart ile kasım arası olur, çünkü diğer zamanlarda yağışlı olma ihtimalli çok fazladır. Konaklama 5 gece kişi başı 7000-8000 dolar. Bu adaya gidebilmeniz için vizeye sahip olmanız gerekmektedir.

 

4)Bodrum

Türkiye’nin klasik tatil yerlerinden olan Bodrum harika bir balayı zamanı geçirebilirsiniz. Bodrumda yapılabilecek birçok aktivite bulabilirsiniz. En iyi zaman geçirebileceğiniz aktivitelerden bir ise dalıştır. Gezebileceğiniz birçok tarihi alan bulunmaktadır. Ayrıca bodrum da tekne turları yapmanız gerekenler arasında yer almaktadır.

 

5)Kapadokya

kapadokya balayi tatil

Çok geniş bir doğal alana sahip olan Kapadokya ise gidilmesi gereken yerlerden biridir. Muhteşem manzarası ile gezilesi gereken yerlerden ilk akla gelen Peri bacaları olabilir. Daha sonra Kapadokya mağaralarına göz atılabilir. Kapadokya’da görülmesi gereken daha çok alan varken isminden dolayı Aşk Vadisinin balayı çiftleri için romantik bir alan olacaktır.

Önerilen İçerik :   Balayı Tatili Nerede Yapılır?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir